przedszkole po przemyśleniach

Nie ważne, że jest już grubo po pierwszej w nocy i ciężki dzień za mną – trzeba pilotować sprawę przedszkola. Po konsultacjach z członkami Rady Osiedla – po poniedziałkowej dyskusji na zebraniu Rady i wtorkowych konsultacjach już i to w sumie rano zostanie złożony wniosek o przeprowadzenie konsultacji w sprawie formy w jakiej ma działać przedszkole na naszym osiedlu.

Wiem, że różnie może podejść Prezydent do tego wniosku, ale uchwała IV 15 260111 konsultacje społeczne przewiduje również udział społeczeństwa z całym dobrodziejstwem w tym procesie. Stworzyłem zatem listę do zbierania podpisów, listę którą można pobrać z tego adresu . Te listy pozwolą wzmocnić wniosek i skłonić władze to potraktowania go priorytetowo.

Informację upubliczniłem na swoim profilu na facebooku, oraz przesłałem członkom Rady Osiedla, oraz zalogowanym na Zaciszu. Z własnego doświadczenia sugeruję, by każda osoba z chętnych zajęła się swoim blokiem, wspólnotą znajomymi.

Co do dotarcia do mnie z tymi listami – niestety już jutro po 13 jestem delegowany za Warszawę z pracy, będę w piątek wieczorem – w weekend postaram się ogarnąć osobiście kilka list. Osoby zajmujące się danym adresem, budynkiem proszę o koordynację w formie komentarza pod tym postem, by nie stukać kilka razy do tych samych sąsiadów.

Mogę w weekend gotowe listy z podpisami odebrać – info proszę na maila, SMS +48 516 350 077 bądź wrzucić do skrzynki na listy ul. Srebrna 5/36 .

 

Dziś wiele myślałem o tej sprawie i dochodzę do wniosku, że oddanie w prywatne ręce tego obiektu podwójnie działa na niekorzyść miasta – raz oddajemy swój majątek a dwa moglibyśmy zmniejszyć dopłatę jaką asygnujemy każdego roku dla prywatnych przedszkoli – przecież tak nowoczesne przedszkole może tylko zmniejszyć średni koszt utrzymania dziecka w publicznym przedszkolu. Trwa badanie tej sprawy.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.