jest mi wstyd

Po tym co dziś ujrzało światło dzienne czy to na łamach Olsztyn.Gazeta.pl czy w TVO jest mi wstyd i jestem zażenowany tym wszystkim. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko się zapytać kto rozmija się z prawdą, kto ma w tym interes? Moją intencją, zajęcia się tą sprawą była wiara, że wobec prawa wszyscy mieszkańcy w Olsztynie są równi. Ja czasem też popełniam błędy i z pokorą za nie płacę. Czasem złamię  przepisy ruchu drogowego i zasilę budżet państwa.

Jednak to co się dzieje wobec samowoli budowlanej w Parku Kusocińskiego, dawniej Czynu Partyjnego zburzyło wiarę, że równość w Olsztynie wobec prawa to norma, to standard.

Pamiętam jak dziś wczorajsze słowa Prezydenta Miasta, tu zacytuję słowo w słowo:

….  ten pomnik został usunięty, w dniu dzisiejszym go tam nie ma. Procedura jest prowadzona, w tej sprawie decyzja przez powiatowego inspektora nadzoru budowlanego wydana, bo on został zgodnie ze stwierdzonym faktem uruchomiony i podjął takie działania …..

Czy Powiatowy Inspektor zgodnie z zapisami materiału dziennikarskiego mógł odstawić samowolę do renowacji? Czy miał takie prawo. Czy Zarząd Zieleni Miejskiej jest organem PINB?

Czując się współodpowiedzialnym za Nasze miasto, będąc przedstawicielem mieszkańców w Radzie Miasta – przepraszam za tych Radnych, którzy nie wiedzą co czynią. Nie znajduję tu nic na usprawiedliwienie takiego działania i jest mi za władzę wstyd, bo nie w takim celu trafiłem do samorządu by być świadkiem takich szopek. Gdzie jest etyka?

Pozostaje również otwartym pytanie czy to co się stało, te przekłamania informacyjne to świadome drwiny z prawa w Naszym mieście?

Ciekaw jestem jak w oczy spojrzą włodarze miasta po tym co się stało – Panu Piotrowi Kowalskiemu, który od wielu miesięcy przedstawia pomysł na małą architekturę – rycerza siedzącego na ławie, zapewnił koncepcję, doprowadził nawet do stworzenia modelu  i wielokrotnie ten pomysł prezentował na Komisji Kultury. Jako Radni zarekomendowaliśmy ten pomysł, by zgodnie z uchwałą Rady Miasta przeprowadzić konsultacje [Pan Piotr prezentował swój projekt, wskazując również źródła finansowania] odmówiono mu tego prawa i nie wyrażono zgody na przeprowadzenie konsultacji. Panie Piotrze – inni nie mają odwagi, ja Panu za przestrzeganie prawa dziękuję, przepraszam za to co wobec Pana zaszło. Nie jestem współwinny, ale czuję się współodpowiedzialny za to, co się w Olsztynie dzieje.

Jak teraz zostaną potraktowani członkowie Stowarzyszenia Oficerów Piętnastej Warmińsko-Mazurskiej Dywizji Zmechanizowanej Wojska Polskiego im. Króla Władysława Jagiełły – którzy wnioskują o nadanie imienia 15 Dywizji. Trafią na tory Pana Piotra czy skrótem PiSu?

Jak mam rozumieć, słowa z uzasadnienia uchwały że uchwała nie powoduje skutków finansowych – skoro już je spowodowała.

To jest kompromitacja, brak poszanowania nie tylko samych siebie ale co najgorsze mieszkańców i wyborców. Mam nadzieję, że tego nie wybaczą.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.