jaki jest koń ?

PO robi nas w konia - pytanie brzmi czy to widzimy?PO robi nas w konia – pytanie brzmi czy to widzimy?

Odpowiedź [ str1 str2] na interpelację jaką otrzymał Poseł  SLD Tadeusz Iwiński potraktować należy jako potwierdzenie tezy, którą postawiłem w grudniu na antenie Radia Olsztyn w programie My, Wy, Oni – zabawa PO z drogami, to część gry politycznej. Obóz rządzący nie ma już co obiecać – więc wyczekał moment, w którym to co już obiecał, to co wypracowali samorządowcy i mieszkańcy obciąć. Teraz obóz władzy ma karty do rozdawania. Wojna o drogi to nie tylko bezkompromisowa walka o wyborców przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi – ale to głównie wewnętrzna bratobójcza wojna o wpływy w samej Platformie. Wystarczy przeanalizować rozkład sił i spojrzeć na tryb ustalania list by wszystko stało się jasne. Minister Grabarczyk – baron PO – ustawia swoje wpływy i daje swoim karmę w postaci możliwości lobbowania za przywróceniem kluczowych inwestycji do planu. Trzeba przyznać, że karty  którymi gra są mocne – wszak danie możliwości lokalnym liderom PO by się pochwalić – To My uratowaliśmy inwestycje drogowe – to twarde argumenty, to możliwość kształtowania list. Te regiony, w których ludzie Grabarczyka otrzymali prezenty – to duża szansa na dobry wynik i  swoich ludzi w parlamencie.

To co się dzieje w drogownictwie obnaża gorzką prawdę – jesteśmy zakładnikami wewnętrznej walki w Platformie – a PO w naszym województwie nie ma wysokich notowań skoro nasze kluczowe inwestycje wiszą na włosku.

Platformersi sprytnie kupują uwagę mediów – ten pojedzie do ministra, jakąś obietnicę przywiezie, ten słowo szepnie, że Nasze inwestycje są najważniejsze i PO istnieje w mediach. Bolesne lecz prawdziwe.

Słowa Posła Tadeusza Iwińskiego:

Odpowiedz [ str1 str2] Ministra Infrastruktury Cezarego Garbarczyka na ma( kolejną) interpelacje( nie zapytanie- jak błędnie pisze Minister) do prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska z 26 grudnia 2010 ws „Radykalnego zmniejszenia środków na budowę i modernizację dróg( na przykładzie budowy obwodnicy Olsztyna i modernizacji drogi krajowej nr 16) .
Co najważniejsze, odpowiedź ta udzielona w imieniu Premiera jest fragmentaryczna ogólnikowa i nie odnosi się do kluczowych zadanych pytań. Niestety potwierdza ona wbrew euforycznym wypowiedzi Marszałka Województwa oraz niektórych parlamentarzystów PO-OPSL z Warmii i Mazur nie ma żadnych konkretnych planów budowy obwodnicy Olsztyna i dalszej rozbudowy drogi nr 16, a zwłaszcza środków na ten cel przeznaczonych.
Potwierdzają tylko rozgrywki obozu rządzącego.

Dzięki tej interpelacji można śmiało napisać: jaki ten platformerski koń jest każdy widzi. Jest niczym te konie, które wraz z wozami miały dotrzeć do stolicy z Olsztyna. Każdy o nich pisał i mówił – ale do dziś nikt ich nie widział. Będziemy nadal monitować sprawę, którą ja osobiście zajmuję się od 2006 roku.
Krzysztof Kacprzycki
Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.