uczestniczyłem w spotkaniu

Miałem przyjemność uczestniczyć w spotkaniu na osiedlu Kościuszki. Obecnie w ramach niewielkiej ilości dostępnego czasu postanowiłem prowadzić społeczną kontrolę tego co się mieszkańcom publicznie mówi. Po wizycie na Zielonej Górce wiem, że takie działanie jest wręcz niezbędne by czuwać nad papką informacyjną jaką mieszkańcy Olsztyna są dokarmiani.

Tym razem mistrzem słowa okazał się Przewodniczący Rady Miasta. Zostałem przez niego pomówiony tu zacytuję kilka zdań: ”

Pan Kacprzycki jest bardzo aktywny jeśli chodzi o zagospodarowanie odpadów nie sądzę, że Pan może odczytywać to za swój sukces, że spowodował Pan że około 2 tysięcy ton śmieci z Olsztyna trafia w tej chwili do okolicznych gmin. Mało tego w okolicy śmieciami są, zasypywane są przez Pana wszystkie dziury jakie zostały. Bo Pańskie działanie spowodowało że przedsiębiorcy którzy odbierają odpady z Olsztyna czują się bezkarni i śmieci mogą wozić gdzie chcą.”

Jak widać podejmowane zgodnie ze statutem Stowarzyszenia Zacisze, obowiązkami Rady Osiedla, statutem i kartą etyczną SLD działania są solą w oku lokalnych układzików. Ciężko to przyznać, ale to niestety Pan Przewodniczący jest w ogromnym błędzie, a zdania jakie wypowiedział, no cóż, kolejny raz utwierdzam się w słuszności podjętych działań – odwołać Radę Miasta – zgodnie z Ustawa o samorządzie gminnym to Rada Miasta uchwala prawo, a prezydent jest organem wykonawczym. W tej radzie nie ma woli by zlikwidować monopol, w tej radzie nie ma woli by podnieść standard życia w Olsztynie, w tej radzie nie ma woli by uchwalać dobre prawo.

W najbliższych dniach po konsultacjach prawniczych i politycznych podejmę decyzję co z wypowiedzią samorządowca poczynić, zostałem pomówiony o przestępstwo przeciw ochronie środowiska. Kłóci cię to z tym co rzeczywiście robiliśmy w sprawie obwodnicy Olsztyna, w sprawie chociażby smardzów na osiedlu, w działaniach organizacyjnych wokół gospodarki odpadami, konferencja naukowa!.

Bardzo ciekawa wypowiedź padła również z ust Prezydenta miasta, ciekawa o tyle, że sprawa śmieci już jest ustalona, będzie koncesjonariusz i będzie spalarnia. Władza wybrała najdroższe rozwiązanie. Co ciekawe wyliczenia jakie poczyniłem wskazują, że miasto nas sprzedało za garść srebrników!.  Mamy zostać sprzedani dla obcego kapitału a za drogę „na skróty” władz miasta mamy zapłacić wszyscy. Teraz mamy śmieci już w cenie 314/Mg a jak będzie spalarnia może być ponad 600/Mg.

Ja na takie działanie się nie godzę!. Wiem, że odpady komunalne to problem bardzo obszerny, wiedza ciągle niepełna, a jej zakres ogromny, jednakże działanie w tej materii jest niezbędne. Na wszelkie pytania muszę znaleźć odpowiedź!. Nie można dopuścić do tego by zostać zmanipulowanym – a to się na naszych oczach dzieje.  Piszcie, pytajcie, może wspólnie nam się uda.

Pozostaje pytanie:  Czy uda mi się znaleźć osoby, które będą chciały stanąć do tej nierównej walki i ją wygrać!. Wygrać dla dobra środowiska naturalnego i dobra następnych pokoleń?. O tym przekonam się już w najbliższych dniach.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.