trudny wybór

W związku z natłokiem propozycji na sobotę musiałem dokonać trudnego wyboru. Dziś w Olsztynie rozpoczyna się sezon Olsztyn Aktywnie – promocja miasta przez aktywny wypoczynek. Nie chcąc dokładać organizatorom problemów, problemem jest fakt, że w zeszłym roku skradziono mi rower, zgłaszając kradzież na Policję dostarczyłem bardzo wyraźne nagranie z kamery monitoringu osobnika przed i po czynnością w wyniku której delikwent podlega pod paragraf. Decyzję w tym punkcie ułatwiają dzisiejsze warunki atmosferyczne.

Dziś tez w podolsztyńskim Jonkowie odbywa się rekonstrukcja pod nazwą Napoleoniada – z roku na rok coraz ciekawie wyglądająca inicjatywa. Przy tej okazji odbędzie się dziś intencja nawiązania współpracy pomiędzy olsztyńskim Starostwem a odpowiednikiem z Obwodu Kaliningradzkiego. Drobny wkład w to wydarzenie jest moim udziałem.

Bardzo ważnym wydarzeniem mogącym rzutować na naszą przyszłość jest publiczne wysłuchanie w sprawie OFE z niewielką delegacją z Olsztyna jadę się zapoznać. Wysłuchać i wyciągnąć wnioski – pewne swoje poglądy na ten temat obserwując ostatnie wydarzenia już mam, teraz trzeba je skonfrontować – bo to w tym roku podejmą za nas decyzję o tym jaką i od kogo będziemy mieli emeryturę. Jak ten rząd będzie zmierzał nadal w wyznaczanym przez siebie kierunku to emerytury będziemy mieli z tego co sobie w tradycyjną skarpetę odłożymy.

W miarę możliwości będę zdawał relację z tego co będzie się działo w trakcie wysłuchania na moim koncie na fecebook.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.