już wiem ile wycięto drzew w 2010r

Dziś w katalogu znalazły się kolejne odpowiedzi na interpelacje jakie składałem podczas sesji. Sprawa działań mających na celu uporządkować problemy w Olsztynie z czworonogami, ilość drzew wyciętych i posadzonych w 2010r, oraz mało optymistyczna informacja, że Olsztyn nie będzie się ubiegał na środki zewnętrzne na termomodernizację.

Dziś dzień był bardzo pracowity, rano wywiad dla studentki do pracy naukowej, na temat systemu komunikacji wewnątrz olsztyńskiego SLD. Później obrady komisji Gospodarki Komunalnej – tam odpytywałem przedstawicieli MPK i ZKM na okoliczność sytuacji komunikacji publicznej i doniesień o zmianach rozliczeń i czy potwierdzają doniesienia o planowanej podwyżce opłat za przejazdy. Oprócz tego padły z mojej strony pytania: jaki jest wzrost kosztów funkcjonowania miejskiego przewoźnika w związku z trwającymi robotami w mieście?, jaki jest plan rozwoju komunikacji publicznej?, ile odpływa pasażerów wraz z każdą podwyżką cen biletów?, jakie są wpływy od przewoźników za użytkowanie miejskich przystanków,  czy system park&ride będzie tylko od strony Jonkowa, czy pojawi się w innych częściach miasta, jakie są przygotowania do utrudnień wywołanych budową linii tramwajowych, jakie działania będą podjęte by te utrudnienia zminimalizować.

W trakcie obrad zapoznaliśmy się z technologią zagęszczania podbudowy przy użyciu środków chemicznych – w tej sprawie do prelegentów przedstawicieli firmy OPBM skierowałem następujące pytania: ile trwa proces technologiczny od chwili rozpoczęcia robót do udostępnienia drogi dla ruchu. Na jednym ze zdjęć w prezentacji widoczne było duże pylenie w trakcie prac, czy to standard?, w Olsztynie częste są przypadki przekopów przez drogi ze względu na konieczność prowadzenia kanalizacji, kabli itp, czy to w tej technologii jest możliwe?, do jakiego rodzaju odpadów zaliczany jest urobek z tego typu wykopów?.

W dalszej części posiedzenia dyskutowaliśmy o planach zagospodarowania tu padło z mojej strony pytanie co do współczynnika rotacji – każdy o nim słyszał, a parkingi ogrodzone, szlabany  – nie ma zastosowania przy realizacji ,nikt nie rozlicza ze zgodności z planami tego co powstaje.

Na koniec byliśmy już ograniczeni reżimem czasowym, szybka informacja władz miasta w sprawie przebiegu realizacji inwestycji, już rzutem na taśmę dopytałem się czy termin budowa przedszkola nie jest zagrożony?.

Później spotkanie z mieszkanką miasta, która zgłosiła problem w sprawie dostępności lokali socjalnych i braku pomocy w tej kwestii ze strony władz miasta. Później dwa spotkania z osobami chcącymi zasilić szeregi olsztyńskiego SLD.

Dla członków SLD przesłałem również po naniesieniu swoich uwag stanowisko SLD w sprawie sytuacji polskiego rolnictwa.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.