interpelacje na sesji 25/01/2012r

81/SLD/2012
Wizerunek miasta i jednostek mu podległych w Internecie.

Po przeprowadzeniu analizy stron internetowych jednostek miejskich, spółek miejskich, szkół i innych podmiotów uzyskujących bezpośrednio, lub pośrednio finansowanie z budżetu miasta twierdzę, że mamy przykład internetowej „cepelii” i rozrzutności.

Jakie możemy zaobserwować przypadki niezrozumiałych praktyk w wirtualnych bytach podmiotów finansowanych przez , lub podległych miastu:

– rozproszone domeny, w domenach zewnętrznych, każda kosztuje kilkadziesiąt, a w niektórych przypadkach nawet ponad 100 zł rocznie. Jednostkowe koszty może i niewielkie, ale patrząc na liczbę serwisów zaczyna to stanowić realne kwoty.

– utrzymanie stron na serwerach, na zasadzie „każdy sobie rzepkę skrobie”- płacimy za setki MB a może i TB przestrzeni dyskowej, TB transferów – a wykorzystujemy to w niewielkim stopniu. Marnotrawstwo środków.

Nasz samorząd jest właścicielem domeny olsztyn.eu – dlaczego dajemy zarobić podmiotom obsługującym domeny Olsztyn.pl lub .pl – obsługa w naszej domenie jest bezpłatna i w czym jest gorsze np.: mzdim.olsztyn.eu – od mzdim.olsztyn.pl ?

Przy tej okazji biorąc pod uwagę opracowywany SIM dla naszego miasta proszę o ogłoszenie konkursu, lub opracowanie we własnym zakresie szablonu lub całej ich gamy, na potrzebę obsługi całej gamy jednostek. O jednostkach pomocniczych – radach osiedli proszę też nie zapominać.

Warto w tym miejscu również podnieść temat „trącącego myszką” wyglądu przestrzeni w Internecie obsługującej Radę Miasta, trzeba poprawić jej czytelność, funkcjonalność i estetykę.

 

82/SLD/2012

Dalsze losy przedsiębiorców zlokalizowanych wokół przebudowywanej ul. Wojska Polskiego.

Proszę o informację jakie zostały poczynione kroki, by zminimalizować oddziaływanie inwestycji realizowanej przez miasto – otrzymuję informację, że wcześniej złożone obietnice, koncepcje, doraźne działania mające umożliwić obsługę komunikacyjną funkcjonujących podmiotów gospodarczych zostały „zamrożone” wraz z pojawieniem się śniegu.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.