Debata

Dziś miałem przyjemność uczestniczyć na spotkaniu z okazji 2 rocznicy powstania pisma Debata. Spotkanie było pod tym względem ciekawe, że dane mi było poznać zespół redakcyjny i wypowiedzieć się w kilku sprawach. Tradycyjnie sprawa zeszła na gospodarkę odpadami komunalnymi, a prawdę pisząc to tej gospodarki brak. Nie obyło się też bez wymiany poglądów ze zwolennikami zamknięcia wysypiska – poprzez zadawanie pytań pomocniczych kierowałem na odpowiednie tory myślenia: wartym jest zastanowienia co się dzieje dalej z wysypiskiem, czy jest właściwie nadzorowane, czy są prowadzone na nim kontrolne odczyty, czy ktoś widział umowę z Duńczykami, którzy czerpią ze złoży gazu na wysypisku?. Pytałem również, czy ktoś zna treść pisma jakie ZGOK wysłał do Urzędu Marszałkowskiego w sprawie zamknięcia wysypiska. Czy znana jest sytuacja wysypiska, czy ktoś wydał zgodę na jego rekultywacje – bo patrząc na to co jest w Łęgajnach dochodzę do wniosku, że rekultywacja trwa bez zgody.

O jakości dziennikarstwa i rzetelności może świadczyć fakt, że do dziś redakcja nie miała występów przed sądem – to co zostało napisane nie pozwala na to by mając inne zdanie dowieść, ze Debata kłamie. Dla dziennikarzy i redakcji – wielki szacun.

Mogę tu nadmienić, że złozyłem wniosek do sądu o rejestrację pisma pt. Naszym zdaniem … uprawomocnienie nastąpi 9 października. Mam nadzieję, że założone cele przed tym projektem uda się osiągnąć. Pismo ma być neizależne i pisać o tym wszystkim, co zdaniem mieszkańców jest warte opisania.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.