Zasłona dymna Tuska

To co się dzieje w ostatnim czasie w krajowej polityce powolutku zaczyna byc dobrym materiałem na scenariusz filmu sensacyjnego – lub też jest jedynym sposobem by ziścić marzenia Donka. Wrzawa wzbiera coraz to większa, padają kolejne głowy a jedyny prawdziwy cel jaki temu przyświeca to uchronić Premiera przed odpowiedzialnością za rząd jakim kieruje i ocalić szanse na fotel prezydencki. Cała ta afera odciąga uwagę opinii publicznej od problemu nadmiernego zadłużenia – od rozmywania jego skali manipulując cyferkami.

Trzeba sobie już dziś postawić pytanie: Co Platformersi zrealizowali ze swojego programu, co my mieszkańcy Polski mamy z ich władzy i rządów. Ja wiem za co im jestem wdzięczny, że tego nie zrealizowali:

1. Dziękuję, że Tusk nie zrobił z naszego kraju drugiej Irlandii (jakby mu się to udało to byśmy leżeli na dnie)

2. Dziękuję Tuskowi, że nic nie robi w sprawach gospodarczych – miało być łatwiej rejestrować i zarządzać firmą – zachęcam to przejścia tej próby – jest to zapewne próba charakteru i determinacji, jak ktoś przetrwa ten proces to pewne, że utrzyma się na rynku.

3. miały być mieszkania dla młodych – mieszkania miały być na rynku – i prawda stoją puste ale mało kto na taki luksus może sobie pozwolić.

4. Dziękuję temu Rządowi, za nieustanne igrzyska, za nieustanne badanie opinii publicznej – jak widać polityka w wydaniu PO jest polityką podporządkowaną pod opinię publiczną – nie ma co liczyć na trudne reformy, trwa kontynuacja psucia państwa – PO wykańcza naszą Ojczyznę, PO podąża drogą PiS.

Donald Tusk będzie ścinał kolejne głowy, będzie robił to co dyktują sondaże, a nie będzie robił tego co powinien. Będzie przy tej okazji starał się odstrzelić wszystkich potencjalnych oponentów, tych wszystkich, którzy staną mu na drodze do Prezydentury. ja przy tej okazji mam jedno malutkie pytanie – ile deficytu jest ukryte w dopłatach jakie będziemy musieli wnieść do ZUS? (bezrobocie rośnie, firmy bankrutują). Ile za rządów PO wzrosło zadłużenie Polski, ile majątku państwa zostało sprzedane – co się stało z tą kasą?.

najbliższe dni przyniosa wiele ciekawych rozwiązań, ale nie padnie najważniejsze pytanuie – co z nami, co z budżetem. Kogo jeszcze Tusk poświęci i w imię czego ?

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.