czy politycy przestrzegają prawa ?

 Czas się odnieść do medialnych doniesień i udziału sztabów wyborczych w tym całym procederze.

Odnoszę się tu zarówno do informacji zamieszczonej na portalu Onet.pl jak również Olsztyn.Gazet.pl

Już 9 października okaże się czy lepsze jest przedwyborcze cwaniactwo, czy też uczciwe i z godnością respektowanie prawa, również prawa wyborczego. Moje plakaty wyborcze zawisły w miejscach wskazanych w zarządzeniu prezydenta w nocy z 20 na 21 września. Dokładałem wszelkich starań by nie zaklejać materiałów wyborczych innych kandydatów. Jako jeden z nielicznych kandydatów osobiście brałem udział wraz ze sztabem w całym procesie.

Każdy plakat to czas poświęcony na dojazd, parkowanie i proces naklejania. Każdy plakat to, też jasny i czytelny sygnał do wyborców, że jestem na liście, że kandyduję do sejmu.

Wiem, że niszczenie ogłoszeń wyborczych to łamanie prawa, jestem przekonany, że każdy sztabowiec to wie. Że zaklejanie było celowym działaniem. Nie chcąc zaogniać sytuacji sztab wystąpił najpierw na drogę polubownego załatwienia sprawy. Mogliśmy zakleić to sami – ale czy w tym przypadku to czasem nie my byśmy łamali wówczas prawo? Konieczny był udział tych, którzy jako pierwsi złamali prawo. Pierwszy monit nie pomógł, ponaglenie telefoniczne, mimo zapewnień nie przyniosło rezultatu. Zostało wystosowane kolejne ponaglenie do sztabów. Nic nie pomogło. Wojewódzki pełnomocnik wyborczy SLD skierował sprawę do organów wyborczych, te dalej do policji. Co się okazuje sprawa będzie się ciągnąć – a plakaty z każdą chwilą giną, czy wygra cwaniactwo czy prawo ?

Pozostaje otwartym pytanie, czy w imię własnych politycznych korzyści można łamać prawo – ja twierdzę, że nie wolno – jak odbierają to wyborcy okaże się już w najbliższą niedzielę. Ze swojej strony skieruję pismo z zapytaniem do organów wyborczych o sprecyzowanie stanowiska w sprawie.

Dla zainteresowanych jak część słupów wyglądała przed i po niszczycielskim działaniu konkurentów – zapraszam do galerii – wszystko wskazuje na to, że byłem najczęściej zaklejany przez PO i Palikotów.  Co ciekawe PO samo na siebie się nakleja. Nawet w ramach własnego sztabu prawa nie znają. Czy chcesz na takich kandydatów działających bezprawnie głosować?

 

 

 

 

 

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.