brak odpowiedzi, trzeba się przypomnieć

Prowadzenie kampanii wyborczej nie zwalnia od codziennych obowiązków miejskiego radnego – zatem kilka pytań, które padły na wrześniowej sesji Rady Miasta: Radny Krzysztof Kacprzycki:

1. Zwrócił uwagę na planowane zmiany systemu transportu buraka cukrowego z pól powiatu kętrzyńskiego i bartoszyckiego. Do tej pory cukrownia w Glinojecku dokonywała transportu buraka cukrowego drogą kolejową. Teraz natomiast ze względu na oszczędności i zysk (1zł na tonie) będzie to robić transportem samochodowym i dlatego przez Olsztyn ma przejechać ok. pięć tysięcy TIR-ów załadowanych burakiem cukrowym. Radny poruszył ten temat, aby służby Miasta i Prezydent Olsztyna postarali się wpłynąć na zmianę tej decyzji ponieważ 5 tysięcy ciężarówek o przeciętnej wadze 30-40 ton każda, doprowadzi system dróg tranzytowych w mieście do stanu katastrofalnego. Sezon buraczany zaczyna się w październiku więc czasu pozostało niewiele.

2. Prosi o informacje uzupełniające do interpelacji złożonej na poprzedniej sesji, a dotyczącej partnerstwa publiczno prywatnego oraz majątku, który Gmina chce zbyć. W nawiązaniu do informacji prasowej o braku chętnych na ośrodek w Nowej Kaletce Radny zwrócił uwagę, że w wykazie jaki otrzymał ta pozycja nie została wymieniona czy oznacza to, że nie zależy Miastu na inwestycjach kapitału zagranicznego i zakupieniu go przez jakiegoś inwestora? Czy to jedyne pominięci, czy jest jeszcze więcej propozycji do uzupełnienia?. Czy taka informacja- oferta o nieruchomościach do zbycia została przekazana do ambasad państw z którymi Olsztyn współpracuje?

3. W nawiązaniu do interpelacji o wyścigach ulicznych Radny prosił o wyznaczenie osoby pełnomocnika, który pomagałby organizacyjnie podmiotom przy organizowaniu imprez masowych i Radny nie wie czy Prezydent wyraża zgodę na powołanie takiej osoby czy nie, bo nie otrzymał informacji na ten temat.

4. Radny pytał również o konkurs kulinarny, który mógłby ożywić nasze restauracje i nie otrzymał odpowiedzi na tę część swojej interpelacji.

5. Jeżeli chodzi o interpelację dotyczącą pozbawienia zniżek osób niepełnosprawnych Radny dostał odpowiedź, że sprawa będzie konsultowana z gremiami ale chciałby wiedzieć jakie to gremia, aby żadne ze środowisk niepełnosprawnych nie zostało pominięte oraz poprosił o określenie co znaczy „w najbliższym czasie” jaki termin to oznacza.

6. Radny pytał również o odpowiedzialność za inwestycje budowlane – dotyczyło to przykładu ul. Bartąskiej – Nie otrzymał odpowiedzi czy Miasto występowało z roszczeniami do uczestników procesu budowlanego z tytułu ich ubezpieczenia za źle wykonane roboty budowlane? (Mając na uwadze aktualne informacje o kolejnym przesunięciu terminu oddania do użytkowania przedszkola na ul. Gen. Maczka, które to związane jest albo z nienależytym nadzorem ze strony Miasta albo błędami ze strony projektanta) Radny chce wiedzieć czy będzie wyciągana odpowiedzialność z tytułu odpowiedzialności zawodowej?

 

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.