CNG – pierwsze jaskółki, podsumowanie etapu

Dziś dotarły do mnie kolejne, tym razem potwierdzone przez wypowiedź Rzecznika MPK dla lokalnego dziennika informacje, że interpelacja 72/2011/SLD z grudnia 2011r  w sprawie stacji CNG w Olsztynie przynosi pewne pozytywne informacje zwrotne.  Wcześniej też to alternatywnego paliwa odwoływałem się przy okazji – dyskusji o podwyżkach cen biletów [wpis z 28 sierpnia 2008 roku, żółta kartka dla ówczesnej Rady], dyskusja z czerwca 2011 roku przy okazji debaty o ostatnich podwyżkach cen biletów, 9 listopada 2011 roku – pierwsza rozmowa z Panem Adamem, osobą która wprowadziła mnie w temat likwidacji stacji CNG w Olsztynie, poruszałem sprawę przy okazji ustalania zmian w strefie płatnego pakowania, która mogła być instrumentem do kreowania pozytywnych zachowań.

W międzyczasie rozmawiałem z Dyrektorem ZKM, który jako pierwszy podchwycił temat i pozwalał mieć nadzieję, że sprawa po likwidacji jedynej stacji CNG w Olsztynie nie została odłożona na odległą półkę.

Rozmawiałem również z Dyrektorem Solarisa Panem Adamem Milewskim, który wprowadzał mnie w tajniki techniczne i niuanse  różnicujące koszty utrzymania taboru z uwzględnieniem rodzaju paliwa.

Teraz pozostaje tylko trzymać rękę na pulsie i przy każdej okazji „mieć oko” na sprawę.

Dziękuję również Panu Adamowi, że utrzymywał ze mną kontakt, że poświęcał czas na wyjaśnienia jak sprawa jest widziana przez użytkowników indywidualnych. Miły też test post na forum CNG.auto.pl, zostać docenionym to przecież ludzkie :] Będziemy razem nadzorować proces przywracania możliwości zasilania pojazdów alternatywnym paliwem gazowym.

Przez upór i godziny rozmów udało się kolejną sprawę ruszyć o krok do przodu.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.