NIE stój w korkach! Idź na referendum.

Pod tym hasłem startuje pierwsza odsłona kampanii referendalnej. By nie odbierać dziennikarzom radości z udziału w konferencji prasowej opis klipu zamieszczę wieczorem – po konferencji.

Teraz tylko link do wideo
NIE stój w korkach! Idź na referendum
Materiał zamieszczony w serwisie YouTube

Kilka zdań uzupełnienia, po konferencji prasowej mogę już swobodnie zaprezentować całość strategii i scenariusze rozwiązań. Droga którą podąża teraz SLD nie jest prosta, nie jest łatwa – ale moim zdaniem słuszna i trud jaki podejmujemy uzasadniony.

Otwarcie problemu – Olsztyn osiągnął pułap stagnacji, złego rozumienia działania rady miasta i urzędu prezydenta. Nie ma siły w ratuszu, która byłaby motorem napędowym. Jaka jest przyszłość miasta, jakie plany mają radni ??

Stowarzyszenie Zacisze wystosowało 7 pytań – by dać szansę radnym, by określili się co im przeszkadza by wyprowadzać Olsztyn na prostą, by pokazali z czego są dumni i co chcą dla mnie jako mieszkańca miasta zrobić, co chcą po półmetku uznać za swój sukces.

Pytanie brzmiały:

<!– @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } –>

Jakie zadania postawił sobie Pan uzyskując mandat radnego?.
Co udało się Panu zrobić dla lokalnej społeczności?.
Ile podjął Pan interwencji jako radny?.
Z jakich działań jako radny jest Pan dumny?.
Czego nie udało się Panu zrobić (proszę podać powody)?.
Co Pana jako radnego zaskoczyło?.
Co jeszcze Pan jako radny chce zrobić do końca kadencji?.

Podejrzewałem, że będzie słaby odzew, poszanowanie organizacji pozarządowych pozostawia wiele do życzenia, ale najgorsze scenariusze tak kiepskiego wyniku nie przewidywały. By nie popełnić ponownie błędu który powstał dzięki aplikacji biurowej, pisma trafiły na wszystkie skrzynki pocztowe radnych, zaadresowane personalnie z imienia i nazwiska. By nie było przekłamań w dostarczeniu Biuro Rady Miasta otrzymało zestaw 25 pism adresowanych na miejskich rajców.

Wynik – z Radnym Smolińskim wymiana e-maili, odpowiedzi na pytania nie uzyskałem. Radna Ela Fabisiak – korespondencja, rozmowa telefoniczna, odpowiedzi do dziś dnia brak. Radny Dżus udzielił odpowiedzi na pismo, jednakże odpowiedź nie była ściśle na postawione pytania.

Takiej rady jako mieszkaniec miasta nie chcę bronić, wręcz mam ogromną ochotę ją odwołać i zamierzam głosować na NIE w referendum.

To tak przydługa dygresja- wracam do kampanii referendalnej.

Spoty poruszą główne problemy w mieście:

1. Korki – czyli utrudnienia komunikacyjne i drenowanie kieszeni mieszkańców poprzez „celowe” instalowanie świateł drogowych byśmy stali na światłach i nie przeszkadzali w ratuszu. Jak stoję w korku to nie piszę do ratusza i się nie czepiam?. Czy o to chodzi?
2. Bałagan inwestycyjny – o tym już kilkukrotnie pisaliśmy i mówiliśmy. Przedstawimy jeszcze raz problem. I zadamy pytanie dokąd Olsztyn zmierza ?
3. Komunikacja miejska – czas się z problemem zmierzyć i go rozwiązać.
4. Śmieci – czyli markowanie rozwiązań – ceny rosną, monopol ma się świetnie.
5. Ratusz i prawo – czyli najlepszy powód by za nieprzestrzeganie prawa dostać z lewej … 🙂 Tu obnażymy działania monopolistyczne i postaram się przedstawić choć przybliżony spis spraw niezałatwionych.

Nie mogę się oprzeć by nie odnieść się do kilku dzisiejszych informacji jakie dzięki PiS i PO ujrzały światło dzienne:
Najpierw PO –
dziś na konferencji Platformy padły słowa:
Nie możemy dłużej tolerować obecnej sytuacji. Na razie miasto jest sparaliżowane. Dlatego referendum to obywatelski obowiązek.
PO przyznaje się, że nie potrafi zarządzać miastem, nie potrafi tego mimo posiadania pełni władzy w mieście, mając większość w radzie, mając PO prezydenta. Zadam pytanie czy z komisarzem sobie poradzą ??
A tu jeszcze pytania:

co mnie zaskoczyło to odcięcie się PO od prezydenta Głażewskiego, na kogo stawia teraz PO w mieście?
Ja czekam też jak PO odniesie się do korków (w wpi tylko światła, a szefem komisji gospodarki komunalnej jest PO),
jak odniesie się do bałaganu inwestycyjnego w mieście (tu też PO ma pole do popisu),
jak uzasadni podwyżkę MPK – teraz cena paliwa spadła a to dla PO był powód podwyżki, może z okazji kiełbasy wyborczej obniży rada miasta ceny biletów ??
Jak uzasadni bałagan w odpadach komunalnych, dziś ZGOK wypowiedział umowy dostawcom a od stycznia skorzysta z pozycji monopolisty spojrzy w niebo i strzeli kwotę z kosmosu, oczywiście wyższą. Ciekaw też jestem jak długo
wytrzyma kolejny przetarg na wywóz odpadów, raz już został „uwalony” obserwowałem obecny a nie jestem specjalistą w tej sprawie a już dostrzegam powody by obecnie trwający uwalić z powodów proceduralnych.

Ciekaw jestem jak PO uzasadni „przestrzeganie” prawa w ratuszu, w ratuszu w którym ma pełnię władzy?? Ja sam pisałem wiele wniosków, składałem pisma i do dziś nie widzę odpowiedzi !! co na to KPA ??
Oj ciekaw jestem i to bardzo 🙂 nie widzę możliwości by PO się wybroniło 🙂

A teraz do PiS
Stanowisko SLD doczekało się uwag ze strony PiS – komentuje ten fakt pytaniem – co PiS chce w wyniku swojego stanowiska osiągnąć, co zmiana tylko PO prezydenta na komisarza, prezydenta może w mieście zmienić. Czy przedstawiciele PiS w RM będą konstruktywną opozycją ?? Pamiętam, że do Radnego Baczewskiego kiedyś sztandarowego polityka PiS w radzie napisałem wniosek o to by komisja rewizyjna zajęła się sprawą przestrzegania KPA przez urząd miasta. Cóż do dziś dnia nie mam w tej sprawie odpowiedzi :-(.

Każda zmiana w Olsztynie, ruszenie zatwardziałych głów w ratuszu to szansa na krok do przodu teraz to miast stacza się po równi pochyłej.

Z uwagą będę się przyglądał temu co się dzieje w związku z referendum. To referendum to wielki sprawdzian dla demokracji w Olsztynie, to ogromny sprawdzian dla mieszkańców miasta, to Referendum to szansa by odbić się od dna.

Mamy szansę zmienić nasze miasto. Otwartym do 16 pozostaje pytanie czy mieszkańcom na tym zależy?

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.