Zbieranie podpisów, rozmowy z mieszkańcami

Dziś wraz z Sekretarzem Rady Miejskiej SLD prowadziłem akcję informacyjną, zbieranie podpisów pod kandydaturą Grzegorza Napieralskiego. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli przez około 120 minut ponad 70 podpisów. Podzielę się swoimi uwagami, przemyśleniami – postawię diagnozę o olsztyńskim społeczeństwie.

Większość ludzi przemierzających chodnik wzdłuż Piłsudskiego przy CH – to takie małe strusie pędziwiatry, przemykają starając się dotrzeć jak najszybciej do celu. Tylko niewielki procent wykazuje zainteresowanie tym co się przed nimi dzieje. Jeszcze gorzej jest ze świadomością, poczuciem obywatelskiego obowiązku. Częste były głosy, ja nie głosuję, nie interesuje mnie polityka, nie mam czasu. Na szczęście uśmiech i zaproszenie do zapoznania się z kolportowaną broszurą zmieniało nastawienie. Po wyjaśnieniu zasad demokratycznych, tajników ordynacji mieszkańcy Olsztyna składali podpisy.

Martwi mnie stan wiedzy o procesach demokratycznych, wiedzy jaką posiadają mieszkańcy Olsztyna. Tym dziwniejsze to, że w szkołach powinna być prowadzona edukacja pod kątem wychowania społecznego, wychowania obywatelskiego. Trzeba zmierzyć się z tym problemem, nie możemy być nieobywatelską masą, nie możemy być społeczeństwem bez oczekiwań.

W jaki sposób społeczeństwo może dać wyraźny znak władzy, że na czymś mu zależy. Nie ma lepszego sposobu, jak akt głosowania na osoby, które nie tylko przedstawiają program, ale przedstawiają dowody swojej skuteczności, zaangażowania w działanie.  Mam nadzieję, że te ponad 300 rozdanych broszur i co ważne nie widziałem by lądowały one w koszu wpłynie na świadomość osób, które ją otrzymały. Apeluję oto by po przeczytaniu przekazać je dalej- przekazać znajomym, sąsiadom. Dziękuję za szacunek do pracy jaka została włożona w jej zredagowanie.

Zbieranie podpisów poparcia to świetny sposób na to, by z Państwem porozmawiać, czasem zamienić kilkanaście zdań – wymienić się poglądami.

Nie jest to również proste zadanie, to zadanie wymaga odporności i pogody ducha.

Jutro również pomiędzy spotkaniami poświęcę czas na to by z Państwem się spotkać.

Dziękuję, za ciekawe doświadczenie, deje mi to pewność, że to co robimy jest słuszne.

ps. Dotarli do mnie emisariusze Olechowskiego – zgodnie z obietnicą daną publicznie listę poparcia podpisałem.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.