interpelacje z sesji 16-go grudnia 2013r

165/SLD/2013
Interpelacja w sprawie wystających poza obrys krawężnika studzienek kaizacji deszczowej.

Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie kto jest odpowiedzialny za odbiór inwestycji – przebudowa skrzyżowania ulic Wilczyńskiego i Sikorskiego.
Znany jest Panu fakt niedostatecznie długiej zatoki autobusowej, teraz zwrócono uwagę na zagrożenie jakie wywołują ostre krawędzie studzienek zamontowanych w krawężnikach. Zamontowane elementy nie licują z krawężnikiem, a usytuowanie części z nich na łuku zwiększa zagrożenie. Część kierowców ścina zakręt spychając pojazdy poruszajce się wewnetrznym pasm ruchu wprost na wystające elemanty odlewu.

Istniejące zagrozenie skłania też kierujących pojazdami dostawczymi i tymi powyżej 3,5 tony do brania zakrętu z zapasem – co skutkuje blokadą obu pasów ruchu – zmniejszeniem przepustowości ważnego skrzyżowania.

Zwracam się zatem do Pana Prezydenta z prośbą o sprwadzenie czy błąd popełnił projektant, wykonawca – i co w tej sprawie ma do powiedzenia inspektor nadzoru? Do kogo kierowcy, którzy przez błędnie zamwione/zamontowane studzienki uszkodzili opony mają kierować wnioski o odszkodowanie? Kto poniesie koszt naprawy źle wykonanej inwestycji? Jak dziś i w przyszłości podchodzimy i będziemy podchodzić do odbioru inwestycji? Jak wskazuje powyższe mamy wiele w tej dziedzinie do poprawy – proszę o udostępnienie protokołu odbioru oraz projektu przebudowy skrzyżowania.

166/SLD/2013
Interpelacja w sprawie odwodnienia wlotu łącznika OTBS do Bartąskiej.

Rozmawiałiśmy już wielokrotnie o problemie jaki stanowi brak odwodnienia wlotu łącznika z budynków OTBS do ul. Bartąskiej. Problem ten nasila się zawsze w okresie opadów – miejsce to stanowi dojście do przystanku MPK, jadące pojazdy rozbryzgują wodę wprost na poruszających się chodnikiem pieszych. Kolejny raz poruszam ten problem – zastanawiające jest dlaczego tkwimy w błędzie z uporem watrym większej sprawy zamiast zamontować odpływ wody z powstłej niecki do pobliskiego rowu – czy 10 metrów odpływu niewielkiego rowka, rynienki jest warte aż tyle papieru? Proszę o udostępnienie projektu łącznika i protokołu odbioru – nazwisko projektanta i osób odpowiedzialnych za ten odcinek wykonanych prac pozwoli skierować tą sprawę do wyjaśnienia do PZITB.
167/SLD/2013
Interpelacja w sprawie informacji na przystankach MPK

Zwracam się do Pana z prśbą o informację, czy rozważa się zamontowanie w obrębie przystanków MPK informatorów pokazujących w trybie OnLine położenia autobusów. Szereg inwestycji realizowanych w w mieście znacząco wplywa na tworzenie utrudnień w ruchu. Oczywistym jest że ma to wpływ na komunikację publiczną i jej punktualność – nie zawsze można to przewidzieć. Precyzyjna informacja może pozwolić na lepsze zaplanowanie dojazdu, zabezpieczenie się przed wplywem czynników atmosferycznych. Na szczególnie obleganych przystankach pojeność wiaty jest niewystarczająca – na przystankach pośrednich często nie wiadomo czy odjeżdzajacy autobus pozwoli na przesiadkę do kolejngo – czy bedzie nas skazywal na oczekiwanie w deszczu. Wiem, że tramwaje zmienią specyfikację transportu publicznego – ale nie dostrzegam poprawy warunków oczekiwania na środek transportu. Dziś prawie wszystkie gospodarstwa domowe dysponują internetem i nawet ZDTiZ dostosował swoją stronę do obsługi platform mobilnych – dziś każdy telefon komórkowy pozwala na obsługę internetu. Wiedza o tym, gdzie w danej chwili znajduje się środek komunikacji publicznej pozwoli precyzyjnie zaplanować dojście na przystanek – ograniczyć ekspozycję na wpływ warunków atmosferycznych.
168/SLD/2013
Interpelacja w sprawie łącznika na czas prowadzenia robót budowlanych

Był Pan wielokrotnie uczestnikiem spotkań z mieszkańcami na Osiedlu Generałów – zawsze poruszany był temat dodatkowego wyjazdu z osiedla, łącznika na czas robót budowlanych. Zbliża się realizacja inwestycji trmawajowej budowa torowiska, zapewne stanie się ten fakt źródłem kolejnych utrudnień. Pojawiają się informację, że pojawił się dobry klimat do realizacji połącznia osiedli Generałów i Brzeziny łącznikiem umożliwiającym przejazd pojazdów do ul Warszawskiej pojazdów osobowych. Proszę o informację, kiedy ta zapowiedź stanie się faktem i na jakich zasadach to polączenie będzie funkcjonowało?

 

 

 

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.