interpelacje z sesji 28.10.2015r

Interpelacja w sprawie rozwiązań komunikacyjnych i priorytetów realizowania inwestycji infrastrukturalnych na Osiedlu Generałów

droga donikąd

droga donikąd

Mieszkańcy ze zdziwieniem i nie krytym oburzeniem odczytują finał (bądź bliski finał) inwestycji budowanych „przy okazji” tramwajów.

Sprawa dotyczy drogi w donikąd odchodzącej z ul Bukowskiego (z nawierzchnią asfaltową) w szczere pole a zupełne zbagatelizowanie miejsc, które są użytkowane przez mieszkańców a nie spełniają podstawowych wymogów bezpieczeństwa o komforcie nie mówiąc.

Jako przykład pominięcia wskazuję wielokrotnie poruszaną drogę z płyt – dziś jest zabłocona i praktycznie nie do przejścia a była tak licznie wykorzystywana przez mieszkańców osiedla (kilkaset osób dziennie) – zatem jak kładziemy asfalt dla nikogo – proszę o informację, kiedy zostanie ta droga doprowadzona do stanu pierwotnego?

złota-oboUlica Złota – wręcz piętno na wizerunku miasta, bo powstały miejskie OTBS a drogę zupełnie pominięto – wrzucono mieszkańców w błoto i kurz. Kiedy zostanie wykonane ostatecznie rozwiązanie – nawierzchnia i tak potrzebne miejsca parkingowe na Zaciszu?

Ulica Antonowicza – wiele osób korzysta z tego łącznika – brak lampy super, ale kiedy zaświecą i kiedy zlikwidowana zostanie niska emisja – ograniczenie kurzu (analogia do Złotej) budowa

Ulica Friszke wraz z Antonowicza nawiązuje do wcześniejszych moich interpelacji w sprawie odpowiedzialności za zmianę rzędnych terenu – ulica Friszke jest wręcz karykaturalnym i bardzo niebezpiecznym przykładem nieodpowiedzialnego zmieniana rzędnych – nie dość, że zmieniało się to jak w kalejdoskopie to nawieziono wiele wywrotek ziemi, a dziś to jest wręcz bagno. Rzędne nie pozwalają na dojazd do posesji, cześć działek pozostawiono bez dojazdu a już totalnym nieporozumieniem jest zakopanie ponad 1,5 m poniżej poziomu gruntu hydrantu, w rurze która nawet dla najsprawniejszych strażaków będzie nie do pokonania i w przypadku konieczności przeprowadzenia akcji gaśniczej hydrant nie będzie możliwy do wykorzystania.

Lampy przy Bartąskiej – poprawiła się sytuacja, ale nadal brakuje – 8-10 lamp, skoro postawiono już lampy w kierunku ronda od ul. Złotej, pojawiło się kilkadziesiąt przy Antonowicza, Friszke, Bukowskiego – to w ramach dokończenia dzieła trzeba oświetlić resztę – zatem stawiam pytanie kiedy to nastąpi?

Jeśli sytuacja finansowa miasta pozwala na budowanie dróg nie obsługujących mieszkańców to proszę o wskazanie terminów w jakich wspomniane ważniejsze problemy będą rozwiązane, inwestycje dokończone i wykonane?

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

2 komentarze

  • Pimpicki

    Osiedle Generałów ul. Pimpickiego – nawierzchnia powstała, ulica przekazana do Miasta – droga miejska oświetlenia brak! Drugi etap budowy który mial byc zrealizowany do grudnia 2015 r (oświetlenie i ciągi piesze) nie ma nawet zamówienia publicznego na wykonanie prac a mamy listopad. Czyżby i tym razem miały pomóc media?

  • Irena

    Na Pana miejscu zainteresowałbym się tym, kto zakupił działkę przy odnodze ul. Bukowskiego, a być może stanie się „jaśniej”, niczym po „odpaleniu” lamp ulicznych wzdłuż ul. Bartąskiej. 😉 Czasem tak bywa, że zbiegiem okoliczności, nowiutkie drogi powstają tam, gdzie właśnie wybudował się „ktoś ważny” i do tego posiada właściwą „siłę” perswazji.
    P.S. Ta odnoga ulicy Bukowskiego przypomina swoim zakończeniem (mały placyk manewrowy)na końcu ul. Znanieckiego. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.