Kultura na peronach

20160329_185154Interpelacja będzie miała charakter dwuczłonowy – jeden dotyczący możliwości wykorzystania wiat na peronach jako nośników kultury a drugi dotyczący kultury osobistej pasażerów.

Obecnie wiaty na peronach tramwajowych świecą jasnym światłem świetlówek w gablotach – przygotowanych nośnikach informacji/treści. Zwracam się do Pana z prośbą o rozważenie możliwości udostępnienia gablot jako powierzchni wystawienniczych, nośników informacji będących przez określony/nieokreślony czas pod opieką Miejskiego Ośrodka Kultury. Mam nadzieję, że współpraca ZDZiT i MOK przyniesie wymierne efekty nie tylko umili czas oczekiwania na odjazd środka komunikacji publicznej ale wpłynie pozytywnie na estetykę prezentowanych w gablotach informacji. Liczę również na to, że w ramach współpracy MOK będzie promował na swoich wydarzeniach komunikację publiczną.

20160324_074246Teraz sprawa trudniejsza, mniej przyjemna – perony tramwajowe a w szczególności torowiska są bardzo zaśmiecone niedopałkami papierosów – na peronach, przystankach jest zakaz palenia papierosów, perony są objęte monitoringiem wizyjnym – proszę o podjęcie stanowczych działań by zlikwidować proceder zaśmiecania, dziś jest on ewidentnie tolerowany przez służby miejskie.

interpelacja złożona  25 marca 2016r.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.