List do przedsiębiorców z Wilczyńskiego

IMG_3222Nie tak dawno zakończyła się budowa linii tramwajowej w Olsztynie. Wszyscy jeszcze dokładnie pamiętamy utrudnienia jakie niosła za sobą ta inwestycja a nie zdążyliśmy jeszcze nacieszyć się pełnią zmian jakie spowodowała w mieście.

Trwają obecnie dyskusje i prace nad projektem przebiegu linii tramwajowej również przez ulicę Wilczyńskiego. Kieruję do Państwa pismo/apel z prośbą o udział w dyskusji. Jako radny miasta wielokrotnie zabierałem głos w sprawach związanych zarówno z samym procesem inwestycyjnym jak i przygotowaniami do wykonywania robót budowlanych. Działając w Radzie Osiedla Generałów przygotowaliśmy Katalog postępowania przy realizacji inwestycji miejskich (pismo ROG-14/08/2010 z 04/08/2010r).

Inwestycja tramwajowa to dla przedsiębiorców z ul. Wilczyńskiego nie tylko zagrożenia ale przede wszystkim szanse dlatego apeluję do Państwa o poświęcenie uwagi i czasu na zgłębienie tematu i zajęcie się problemem. W mojej ocenie szansą będzie rewitalizacja, remont ulicy Wilczyńskiego, szansą jest Państwa w tym udział i składanie wniosków dotyczących potrzeb i zmian jakie poprawią dostępność oferowanych towarów i usług. Zagrożeniem jest czas prowadzenia robót budowlanych i okresowy problem z dotarciem do Państwa. Warto rozmawiać o terminie prowadzenia robót, trzeba rozmawiać o przygotowaniach do tego okresu.

Pojawiają się głosy będące przeciw przebudowie Wilczyńskiego ale ja zamiast tego zadaję pytanie: Chcą Państwo by klienci przejeżdżali ul Wilczyńskiego czy na tej ulicy byli?

Jako Radny pozostaję do Państwa dyspozycji. Doświadczenia zdobyte przy współpracy z przedsiębiorcami z ul. Wojska Polskiego, Andersa (prosili o pomoc w likwidacji utrudnień w czasie budowy) i Państwa zaangażowanie mam nadzieję pozwolą ograniczyć zagrożenia i w możliwie najszerszym zakresie wykorzystać szanse.

Interpelację w sprawie II etapu budowy linii tramwajowej złożyłem 11-go marca 2016r – treść dostępna pod adresem www.krzysztof.kacprzycki.pl.

W sprawie pomagają mi również członkowie Federacji Młodych Socjaldemokratów – Grzegorz Gieda tel: 530 172 135 i Adrian Godlewski tel: 511 325 958

 

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.