Interpelacja: bezpieczeństwo na olsztyńskich placach zabaw

W mediach ukazała się informacja dotycząca szerokich kontroli z ramienia gminy na placach zabaw. Zwracam się zatem z prośbą o przedstawienie jej wyników. Wniosków oraz kontroli ich wdrożenia – poprawienie bezpieczeństwa na placach zabaw.

Poniżej przedstawiam kilka zdjęć, z których jedno szczególnie zasługuje na uwagę i chwilę refleksji.

usterka-place-zabaw

trawa-place-zabaw

Rodzicie i dzieci wielokrotnie poruszają temat dostępności infrastruktury rekreacyjnej zdjęcie przedstawia fragment placu zabaw jaki został ufundowany przez miejską spółkę przy
Muzeum Nowoczesności. Jednakże zarówno wystające niebezpieczne elementy na placu zabaw jak i wątpliwej jakości zieleń na terenie zmusza do postawienia pytania – jak to możliwe na tak nowej infrastrukturze?

Tereny placów zabaw powinny być ze szczególną uwagą i skrupulatnością włączane do użytkowania a wszelkie niedoróbki w trybie nagłym usuwane!

Do nowej zieleni włączanej do zasobów miasta odniosę się szerzej w oddzielnej interpelacji, pod rozwagę przesyłam zdjęcia zrobione w różnych miejscach/różnych placach zabaw na terenie Olsztyna – wskazując że nie panujemy nad sytuacją i zezwalamy poprzez zaniedbania na wywoływanie zagrożenia życia lub zdrowia najmłodszych mieszkańców miasta.

usterki2-place-zabaw

 

To tylko czubek góry lodowej jakim jest wątpliwe bezpieczeństwo uczestników zabaw na placach, które powinny być pod stałą kontrolą służb gminnych – gwaranta bezpieczeństwa, niezapomnianych wrażeń i uśmiechów – a niestety przedstawione obrazy (a jest ich więcej) to zagrożenie i kuszenie losu – że place zabaw w Olsztynie mogą być miejscem tragedii!

Zatem kieruję na Pana Prezydenta ręce interpelacje prosząc o priorytetowe potraktowanie sprawy i wyeliminowanie nie tylko tak oczywistych zagrożeń, ale przeprowadzenie wnikliwej i natychmiastowej kontroli. Z chęcią zaangażuje się w analizę protokołów z kontroli – a jeśli na jakimś ogólnodostępnym nawet najmniejszym zakątku do zabawy nie przeprowadzono kontroli – wnioskuję o natychmiastowe jej przeprowadzenie.

Mam nadzieję, że podjęte działania pozwolą utworzyć mapę z najnowszymi zdjęciami placów zabaw, terenów do wypoczynku – a jeśli nie w miejskiej bazie danych to w oparciu o ogólnodostępne narzędzia Google. Powinien powstać swoisty ranking takich miejsc – a przyznana w trakcie kontroli ocena – opublikowana w postaci gwiazdek/uśmiechów/innej formie być swoistą gwarancją rzetelnej oceny.

Ocena takich miejsc może też być dokonana poprzez zgłoszenia w aplikacji Bezpieczny Olsztyn!

   W oczekiwaniu na odpowiedź.

     Krzysztof Kacprzycki

 

20160627_181216  20160627_18301120160627_181236

 

 

 

 

 

 

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.