dla jednych strata – inni na tym zyskają

Miałem się nie odnosić do tego co się dzieje w olsztyńskim PO [ani to obywatelskie, ani to platforma do dyskusji]. Zmiana u sterów w olsztyńskich strukturach zachodzi w najgorszych z możliwych okolicznościach. Były przewodniczący struktur powiatowych umył ręce od tego wszystkiego, co radni miasta z tego ugrupowania swoimi decyzjami uczynili [drożyzna w olsztyńskich odpadach komunalnych, bałagan inwestycyjny, rozmydlenie odpowiedzialności za okres pełnego sprawowania władzy w mieście, ograniczenie roli organizacji społecznych i próba marginalizacji ciała doradczego jakim są Rady Osiedli, nie można też zapomnieć „konsultowania” czy to projektu śmieciowego, czy też tramwajów. Nie można zapominać że ten to bałagan ziścił się w Olsztynie właśnie za rządów Platformy Obywatelskiej – na tyle nieudolnej, że mimo tego że ma własnego Marszałka nie była na tyle skuteczna by otrzymać kilka euro na miejskie inwestycje od swojego. Co ciekawe starano się zniewolić pracowników ratusza – a jak wiadomo tylko zadowolony pracownik jest wydajny, z zastraszonego nie ma najmniejszej pociechy.

To takie w kilku słowach podsumowanie „dobra” jakim nas mieszkańców Olsztyna obdarzyły rządy PO w Olsztynie.

Co z jednej strony cieszy, a to fakt, że mimo tego iż oczy widzów są skierowane na PO to politycy tej prawicowej formacji potrafią wskazać tylko to co ich dzieli, a nie potrafią powiedzieć wyborcom po co oni chcą tą władzę sprawować.

Jeśli tak mają wyglądać dalsze rządy Platformy „Obywatelskiej” w regionie – to czas to ugrupowanie wziąć pod lupę i niepozwolić na to, by tego rodzaju zgnilizna rozlała się na całe miasto. SLD kiedyś było tym wirusem porażone, udało się wyleczyć chorobę i działać dla dobra mieszkańców, uczestnicząc w najważniejszych debatach publicznych nad edukacją, bezpieczeństwem, komunikacją i partycypacją obywatelską w procesach trwających w mieście.

Jutro będzie czas dla tworzących się nowych bytów w SLD, nowych bytów wśród naszych członków. Czas odbudować zaplecze młodzieżowe naszej organizacji. Uważam kuźnię talentów politycznych w Olsztynie za otwartą.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.