ważne lokalne sprawy – kulinaria oraz mniejszości narodowe i etniczne

 Sierpień miał być miesiącem wypoczynku ale już w najbliższą środę dwie komisje Gospodarki i Budżetu. W międzyczasie napisałem dwie interpelacje 05/08/2011 – jedną dotyczącą zaległej już sprawy po spotkaniu z przedstawicielami mniejszości narodowych i etnicznych – poszukuję odpowiedzi kto się w Olsztynie w ratuszu tą tematyką zajmuje – interpelacja z 41/2011/SLD . Kolejna sprawa dotyka dwóch materii – targowisk miejskich i jakości usług kulinarnych i restauracyjnych w Olsztynie 40/2011/SLD.

Sam lubię gotować i dobrze zjeść, a impulsem do zasugerowania Prezydentowi by się temu bliżej przyjrzał jest kilka powodów. Pierwszy to fakt, że mieszkańcy bardzo dobrze oceniają kiermasze lokalnej żywności, certyfikowane produkty regionalne nie umykają uwadze mieszkańców. Drugi – to że mamy jedną z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych szkół gastronomicznych w Polsce. Trzeci powód – mamy hasło, Olsztyn miastem bez futbolu – a tak naprawdę to nie wiadomo gdzie i co zjeść?. Co można polecić mieszkańcom i turystom na przysłowiowy „ząb”.

Pojawia się coraz szerzej moda na świadome jedzenie – by wiedzieć co się je. Ja sprawdzam etykiety i źródła pochodzenia produktów. To co czasem się znajduje na etykietach wręcz przeraża.

Kiedyś chcieliśmy promować się kulturą – nie podjęliśmy pałeczki by powalczyć o europejską stolice kultury. O tym będę jeszcze pisał i zapytam się na komisji kultury/sesji Rady Miasta. Chcieliśmy się promować serami/latawcami – na szczęście ten pomysł upadł. Teraz dobrze wychodzi nam akcja Olsztyn Aktywnie, Olsztyn Miasto Ogród /tu musimy jeszcze trochę popracować/ – jak się spędza czas aktywnie to i człowieka głód ogarnia – a co zjeść? – tego tak naprawdę nikt w Olsztynie poza restauratorami nie wie. Sam potrafię podróżując zjechać z trasy jeśli wiem, że to co zamówię jest bardzo smaczne – a w Olsztynie?. Po odpowiedzi zobaczymy. Piłka w grze, teraz pod nogami Prezydenta – czy wykopie na aut?, czy poda do zawodnika na innej pozycji?, czy umieści ją w bramce? – zobaczymy :].

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.