Gospodarka odpadami

W trybie „na szybko” została zwołana nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Olsztyna – plan to marzec 2013 godz. 9:00. Tematem przewodnim ma być. Nowelizacja przepisów dotyczących nowej gospodarki odpadami.

Zmiana teminów składania deklaracji – to zmiana nie tylko pozytywna ale wręcz konieczna. Szkoda, że nie rozszerzono możliwości składania oświadczeń przez internet, ma funkcjonować tylko podpis elektroniczny, a jak w praktyce z tym jest wszyscy wiemy.

Z ogromnym sceptycyzmem odnoszę się do propozycji zakupu przez miasto pojemników do obsługi gospodarki odpadami. Po co to komu? Dlaczego nie wrzucić tego ryzyka w przetarg na całą gospodarkę?

Kto będzie prowadził gospodarkę magazynową pojemników, kto będzie odpowiadał za serwisowania, mycie i drobne naprawy? Kto będzie nadzorował uzupełnianie ubytków? Kto dziś określi jakie pojemniki do wiat obecnie istniejących uda się wstawić – warto zaznaczyć że selektywna zbiórka znacząco poszerzyła liczbę pojemników (odsyłam do regulaminu).

Poprosiłem zorientowanych w temacie o możliwość wcześniejszego spotkania i przedyskutowania problemu. To jest kluczowe do podejmowania dalszych działań!

Obiecane było uwzględnienie mojego postulatu z dyskusji o projektach uchwał śmieciowych by uwzględnić w ekonomicznych wyliczeniach preferencje dla rodzin wielodzietnych! Takiej propozycji nie dostrzegam w przekazanych propozycjach materiałów.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.