Edukacja kolejna odsłona

Podejmując działania w sprawie pseudo reformy oświaty w Olsztynie z pełnym przekonaniem spostrzegam II dno tej sprawy. Uczestniczyłem nie dalej niż wczoraj w posiedzeniu komisji oświaty. Podjęte wspólnie działania i złożone wyjaśnienia przekonały radnych by negatywnie zaopiniować projekt uchwały o likwidacji szkół SP 33 i SP 32. Nie obyło się bez pewnej utarczki z wiceprezydentem promotorem tego zamieszania – z pewną powagą zapytał się mnie co ja tu robię 🙂 odpowiedź była banalnie prosta – działam zgodnie ze statutem miasta i statutem Rady Osiedla Generałów.

Po komisji udałem się na spotkanie do Gimnazjum nr 6 rozmawiałem z rodzicami próbując znaleźć rozwiązanie co można jeszcze zrobić by ocalić kolejną perełkę – Gimnazjum nr 6 to wyśmienita placówka, w której pomoc otrzymują rodzice i dzieci m.in z ADHD. Małe klasy wykwalifikowani pedagodzy pozwalają na to by dzieci z problemami mogły zdobywać wiedzę w dobrych warunkach i bez przeszkód. Kolejna dobra i bezpieczna placówka wg PiS ma przejść do historii jako samodzielna jednostka. Zgody na to mojej nie ma, nie ma też zgody SLD, nie ma zgody rodziców i pedagogów.

Dziś zadzwoniłem do sekretariatu Prezydenta z prośbą o spotkanie/telefon i rozmowę w kluczowych sprawach – edukacji, likwidacji popularnych okejek i kilku sprawach mniejszej rangi. Dziś nie udało się skontaktować – próbę ponowię jutro.

Jeśli moje obawy się potwierdzą i to wszystko dzieje się za zlecenie/bądź za zgodą Prezydenta Grzymowicza – nie będę mógł już dłużej stać obok, konsekwencje musi ponieść odpowiedzialna za ten stan rzeczy osoba.

Jutro kolejne spotkanie z rodzicami dzieci uczęszczającymi do SP 33.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.