dzień

Dziś przejazdem wstąpiłem na Pola Grunwaldzkie – można z dumą patrzeć na to co społecznicy wokół tego wydarzenia stworzyli. Bezspornie jestem tam po południu w piątek. Szkoda, że władze miasta nie zainwestowały w osoby tam nas reprezentujące – dlaczego władze miasta nie wspierają naszych olsztyńskich bractw rycerskich?. Dlaczego nie wykorzystano okazji by turystów Grunwaldu ściągnąć do Olsztyna – to będzie ponad 200 tysięcy osób. Wystarczy, że każdy by w Olsztynie zjadł, napił się przenocował!. Niech to będzie nawet 20% tych turystów. Mówiłem o tym i pisałem – jednak nikt z włodarzy nie ma ochoty zarobić dla miasta. Nawet małej obrony zamku?

Dziś też nastąpił wysyp spraw, które się nawarstwiały – pętli autobusowej na Osiedlu Generałów – warto przypomnieć genezę sprawy – pismo datowane na 7 maja 2008 od Związku Zawodowego kierowców MPK – o problemie, groźba odcięcia komunikacyjnego osiedla.  Od razu informacja od rady Osiedla – propozycja wspólnego działania by rozwiązać problem 12 maja 2008roku . 6 czerwca 2008 odbyło się spotkanie mediacyjne na linii kierowcy MPK, przedstawiciele mieszkańców – pismo – wnioski ze spotkania trafiły do Prezydenta. Później było już tylko gorzej – teren pod pętlę trafił jako zaplecze – plac budowy gospodarki wodno-ścekowej  – kolejne spotkanie, na którym władze miasta bały się pojawić – wnioski 12 października 2008 trafiły do Prezydenta Miasta. Później szereg wniosków do WPI, artykuły w prasie i mamy już ponad dwa lata trwający problem – a rozwiązanie jest strzałem w kolano!.

Pojawiła się kolejna odsłona ścieżki nad jeziorem Długim – znów markowanie działań. Ciekaw jestem jak długo jeszcze mieszkańcy wytrzymają?. Przypominam sobie kampanię wyborcza – miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze.

Prowadzę dyskusje, zapraszam do rozmów mieszkańców miasta i gości by wzięli udział najpierw w budowaniu ankiet, a później w jej wypełnianiu. Czas dobrze zbadać potrzeby mieszkańców – może koniec z uszczęśliwianiem na siłę – czas wreszcie zrobić to czego mieszkańcy i turyści w Olsztynie potrzebują. Więcej w tej sprawie na stronie SLD.Olsztyn.pl – to poprzez stronę Rady Miejskiej SLD w Olsztynie będzie koordynowana akcja.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.