dyskusja

Mijający własnie weekend wypełniony miałem po brzegi. Wczoraj aż gotowało się we mnie kiedy to słyszałem herezje dotyczące metody in vitro. Nie wiem czy wynikało to z niewiedzy, czy też z przekonań czysto prawicowych. Tym ciekawsze, że osoba wypowiadająca tyradę posiadała tytuł naukowy. Cóż tu przypominają mi się słowa Profesora Longina Pastusiaka, który tak przedstawił podział naukowy ludzi. Magister ma szeroką wiedzę w wielu dziedzinach. Doktor ma pogłębioną wiedzę o o jednej dziedzinie i zawężoną. Profesor ma wiedzę jeszcze węższą i jeszcze głębszą. Szczytem poznania jest wiedzieć wszystko o niczym.

Dziś też odbyła się dyskusja o prawnych uwarunkowaniach metody, której twórcy doczekali się w tym roku najwyższego uznania – nagrody Nobla. Projekty będące w sejmie to tylko prawicowy spór – spór który nie rozwiązuje żadnego problemu. Pozwala tylko trwać w klinczu PO i PiS – dla ludzi dotkniętych bezpłodnością to farsa. Gowin istnieje, Tusk coś powie – kolejna zasłona na ważne sprawy. Nie ważne co uchwalą z tych projektów – nie tędy droga. Te projekty ustaw w dużej mierze są niezgodne z konstytucyjnymi zasadami, wprowadzają dyskryminację obywateli czy to ze względu na stan [małżeński czy też nie], czy też przekonania religijne. Całej sprawie kolorytu dodają przedstawiciele kościoła katolickiego w Polsce, którzy straszą ogniem piekielnym.

W jakim kierunku to zmierza – czy będzie to kolejny cios w medycynę taki na skalę słów Ziobry, który wypowiadając jedno zdanie prawie zabił polską transplantologię. Ile przez jego nieodpowiedzialne zachowanie zmarło osób? tego nikt nie policzy.

Prawica w Polsce prowadzi dyskusję sama ze sobą, a Polska coraz bardziej rozpędza się – pytanie tylko, czy zdążymy wysadzić żelbetową ścianę, czy włączymy hamulec bezpieczeństwa?. Ten kierunek prowadzi nas na skraj przepaści, nie może być alternatywy cofnąć się czy też stojąc na krawędzi zrobić krok do przodu. trzeba już dziś zmienić kierunek – ten kierunek trzeba zmienić już 21/11/2010.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.