Kongres SLD

imageKoleżanki i Koledzy!

Pierwsze co powinno wybrzmieć na tej sali, to PRZEPRASZAM,tego zabrakło, od tego powinniśmy zacząć – czując się współodpowiedzialnym za to co się dzieje w SLD przepraszam!
Uczmy się bić za swoje decyzje w swoje piersi, ponośmy odpowiedzialność za to co robimy, za to co mówimy! Przepraszać mogą tylko silni, słabi uciekają od odpowiedzialności!

WIARYGODNOŚĆ-utraciliśmy ją i czeka nas praca by ją odzyskać! Ale by ją odzyskać patrz co było wcześniej! PRZRASZAM bo głupotą jest trwać w błędzie!

SZACUNEK – jeśli sami wzajemnie się nie szanujemy, to nie liczmy, że będzie ktoś nas szanował, mam 39 lat i czas powiedzieć jasno – jestem w środku stawki pomiędzy młodymi a starymi! Szanujmy SLD bo to MY!

ODWAGA – tego nam brakuje, pyszczymy w mediach, krzyczymy gdzieś z za pleców (tak jak dziś na kongresie kiedy przemawiał Leszek Miller) za to trzeba przeprosić, bo SLD nie jest miejscem dla tchórzy!

ODWAGI nam potrzeba na dyskusję wewnątrzpartyjną, tego zabrakło w kierownictwie szczebla krajowego, wojewódzkiego jak i powiatowgo!

ZMIANY – wszystko wokół nas się zmieniło, my się zmieniliśmy – tylko ciągle jesteśmy bez odpowiedzi – dalczego mimo wszystko, że się wszystko zmieniło – dlaczego nasze metody były/są stare?

349 powiatów – dopóki nie odzyskamy wiarygodności, te niecałe 40 stron będzie waiarygodne na tyle, na ile wiarygodny jest podpis, jaki koleżanki i koledzy złożą pod tym dokumentem!

APELUJĘ – o wizyty w powiatach, o rozliczenie z tym co było, niech wybrzmi szczere PRZEPRASZAM, niech odbuduje się zaufanie do kierownictwa, do członków partii, do SLD – dość jazgotu w mediach!

TRZEBA – poradzić sobie i rozliczyć okres PRL, okres przemian – poradzić sobie z okradaniem w tym okresie państwa, okradaniem ludzi – to wszystko miało miejsce pod parasolem reform Balcerowicza!

UTWORZENIE WŁASNYCH MEDIÓW – skoro Lis i Kraśko potrafią to robić, to jest ta przestrzeń którą musimy wykorzystać! Jest wielu w SLD i otoczeniu takich, którzy potrafią to zrobić!

Trzeba podjąć próbę i wysiłek zdefiniowania od nowa terminu LEWICA – ja poza SLD lewicy nie widzę, a że prosty człowiek jestem to do kanapy nie przywykłem i nie przywyknę!
Dla mnie lewica to wolność, to że człowiek jest najważniejszy. Od nowa trzeba zdefiniować wolność, równość, braterstwo!

Kończąc życzę nam odwagi, wzajemnego szacunku, wytrwałości i pracy!
Dziś, jutro, każdego dnia podejmujemy decyzję, odpowiadamy sobie na pytanie: czy mamy ochotę tortem podzielić się z koleżankami i kolegami tortem? Czy nadal to gówno jeść będziemy!?

Ja mam ochotę na tort!

 

Facebooktwitterlinkedinby feather
Facebooktwitterlinkedinby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *