Zmiany – czy przejście w inną formę stagnacji ??

Mamy połowę sierpnia 2008 roku już praktycznie za sobą – trwa sezon urlopowy. Kończą się wakacje a wrzesień przyniesie wiele nieoczekiwanych rozwiązań.

Olsztyn każdego dnia przesypia szanse – szanse jakie daje możliwość absorpcji funduszy z UE by jak kiedyś w wyborach obiecywała PO – żyło się lepiej a ja dodaję od siebie By żyło się lepiej w Olsztynie i to wszystkim mieszkańcom 🙂 a nie tylko nielicznym.

Postawiłem w poprzednim poście pytanie – czy obecna Rada Miasta jest w stanie sprawnie zarządzać miastem ?? – w tym składzie, w takiej konfiguracji niestety NIE.

Dlaczego nie – najlepiej przytoczyć kilka faktów które pokażą bezradność Rady.

Gospodarka Odpadami Komunalnymi – uchwała RM wprowadzająca praktyki monopolistyczne – nadal obowiązuje, nadal za śmieci płacimy więcej, nadal daleko nam do współczynników zakładanych w krajowym planie gospodarowania odpadami. Co jeszcze gorsze czeka nas znów podwyżka cen wywozu – dlaczego – odpowiedź prozaicznie prosta, bo Rada Miasta nic z tym fantem nie robi. Były monity organizacji pozarządowych w tej sprawie (I kwartał 20008) – nic to nie zmieniło.

Do śmieci jeszcze nie raz wrócę.

Największą niewiadomą – bądź też celowym działaniem jest uchwalenie WPI – którego jedną formę daje się do wglądu mieszkańcom miasta (Radom Osiedli) a zupełnie inna wersja jest uchwalana podczas sesji. Ciekawy jest też termin – zmiana tuż przed świętami – uchwała tuż po – pytanie brzmi – czy radni zapoznali się ze zmianami ??

Koniec części pierwszej …. CDN

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.