Qltura

Dziś internetowe wydanie Gazety Wyborczej zamieściło część mojej wypowiedzi w sprawie braku zaproszenia, tajemnicą owianego otwarcia filharmonii w Olsztynie. Sprawa ważna, ostatnio również media rozdmuchiwały sprawę zamieszania w samej filharmonii.  Nie ulega wątpliwości, że dzięki temu obiektowi mamy szansę propagować kulturę przez duże K.

Pojawiły się głosy co do braku zaproszeń dla olsztyńskich Radnych, postaram się w kilku zdaniach uzasadnić dlaczego na tak ważne wydarzenie powinni chociaż Radni z Komisji Kultury Promocji i Turystyki dostać zaproszenia. Powiem więcej Radni z tej komisji powinni w miarę możliwości uczestniczyć w życiu nie tylko kulturalnym miasta. Osobiście zapisałem się do tak szacownego gremiom ze względu na turystykę – jako olsztyńskie SLD propagowaliśmy ten kierunek rozwoju miasta w naszej samorządowej kampanii wyborczej, ta decyzja była naturalnym następstwem podejmowanych działań.

Ta komisja to również promocja miasta – w dyskusji publicznej na ten temat uczestniczyłem również przez tego bloga. Co do samej kultury – staram się w każdej chwili podciągnąć w temacie, by te decyzje, które podejmuję w trakcie obrad komisji były decyzjami popartymi merytorycznie i co najważniejsze by były to właściwe decyzje.

Radni z tej komisji powinni uczestniczyć w dyskusji o kulturze w Olsztynie, powinni ją obserwować i w miarę możliwości być jej uczestnikami. Przypominam sobie dyskusję nad budżetem i jak kosztem olsztyńskich placówek kulturalnych przekazaliśmy środki dla wojewódzkiej filharmonii licząc, że będzie to budować dobry klimat wokół jej otwarcia. Niestety same działania władz filharmonii i Urzędu Marszałkowskiego powodują zgrzyty, a kultura powinna nas wszystkich cieszyć i łagodzić obyczaje.

Nie wiem, czyja to była decyzja ale patrząc na to co się dzieje śmierdzi mi to już kampanią wyborczą i politycznym działaniem. Chciałbym się mylić stawiając tą tezę ale obawiam się niestety mam rację.

Dlaczego Radni z komisji powinni brać udział w takich wydarzeniach?. Może właściwym uzasadnieniem będzie następujący przykład: czy chcielibyście by operował was lekarz, który tylko raz w roku trzyma skalpel w ręku, czy chcielibyście by wasz dom budował murarz, który na waszych ścianach uczy się murować? Trening czyni mistrza i niech decyzje Radnych będą świadome i właściwe.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.