przedświąteczny finisz

Ten tydzień okazał się tygodniem maratończyka i jak to z biegiem bywa, nie wszędzie uda się zdążyć. Środa była dniem komisji Gospodarki Komunalnej, na której wałkowaliśmy znów olsztyńskie śmieci. Poruszałem też sprawę ekologicznych miejsc postojowych. To również dzień w którym udzieliłem sympatycznej Pani z Gazety Olsztyńskiej prawie półgodzinnego wywiadu w tej materii. Niestety przyjęte ramy czasowe nie pozwoliły mi wyczerpać tematu – wrócę do sprawy na sesji Rady Miasta. W środę obradowała też komisja Budżetu, na której starałem się uzyskać odpowiedź w sprawie ograniczenia wydatków na uzbrojenie terenów Kortowo-Sady – nie mogąc dokładnie odpowiedzieć, Prezydent ma zbadać dogłębnie sprawę. Materiały na komisję otrzymałem dzień wcześniej, jak na tak ważą sprawę i ilość dokumentów uważam, że trzeba wrócić do tematu.

Trzeba wrócić na chwilę do poniedziałku – odbyło się zebranie Rady Osiedla, m.in. pomoc dla mieszkańca, który przyszedł w swojej prywatnej sprawie.

Czwartek to próba połączenia pracy zawodowej i społecznej. Niestety ucierpiała trochę działalność społeczna – nie zdążyłem na przedświąteczne spotkanie z Prezydentem Miasta o 17:00. Rano odbyło się posiedzenie Komisji Kultury – tam apelowałem o więcej działalności kulturalnej inspirowanej przez olszyńskie instytucje kultury na osiedlach. W tej chwili ich działalność skupia się głównie na centrum miasta. Niestety materiał prasowy z posiedzenia skupił się na różnicy zdań obecnych na posiedzeniu, a  nie zgłębił istoty problemu.

W czwartek wracając z delegacji służbowej rogatki miasta przekroczyłem o 17:30 i skierowałem się bezpośrednio do Gimnazjum nr 8 ,w którym przebywałem na zaproszenie rodziców. Stworzyłem strategię działania, którą zaakceptowali rodzice – czekam na efekty. To będzie duża próba dla władzy wykonawczej, praktyczny sprawdzian z przestrzegania przepisów prawa miejscowego i sprawdzian postawy obywatelskiej. Czego można się spodziewać po strategii, która powstała w budynku szkoły?. Musi to być sprawdzianem ;-).

Piątek to po pracy podróż poza Olsztyn. Czas odpocząć.

Życzę Nam Wszystkim Wesołych i spokojnych Świąt, oraz mokrego i radosnego Dyngusa.

 

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.