zimno i czas

Ostatnie dni to dla mnie dziki pęd, spraw przed końcem roku do zakończenia ogrom. Pracuję obecnie nad wielkimi projektami – programowymi, społecznymi,socjalnymi, edukacyjnymi i czeka mnie jeszcze praca nad samym sobą. Po porozumieniu jakie udało się zawrzeć z Radnym Szatkowskim – zakwalifikowaliśmy się do II etapu rekrutacji programu ogólnopolskiego Daj Głos! – więcej o programie na stronie http://www.dajglos.info/.

Udało się dojść do porozumienia ze środowiskiem naukowym – w styczniu odbędzie się wykład -wykład mający na celu obalić mity dotyczące odpadów – wprowadzić poziom wyjściowy do debaty publicznej. Wiedzę trzeba wyrównać – wyrównać ją  trzeba wśród mieszkańców całego obszaru objętego projektem śmieciowym. Wykład tym ważniejszy, że dziś RO podało – ustami Pana Szymańskiego, że sprawa przesądzona. Socjotechnika, pieniądze i żerowanie na braku elementarnej wiedzy w społeczeństwie. Ostatnie miesiące to medialna papka – a nie konkrety w sprawie odpadów. Wykład w II połowie stycznia -da dobrego „kopa” do merytorycznej dyskusji.

Trwają też prace nad projektem przyzakładowego przedszkola. Terminy są już wstępnie określone- piłka w grze. Strategiczne partnerstwa do projektu udało się nawiązać- czekamy na znak „start”.

W polityce wielki ruch w związku z konwencją programową SLD – liczę na wyraźny sygnał, sygnał, że cel środowisk SLD jest ustalony. Nadchodzący rok to wiele zadań wyborczych i organizacyjnych.

Ostatnia sesja Rady Miasta – po zapytaniu Radnego w sprawie edukacji – odkryła priorytety Ratusza – Prezydent podpisuje się pod pomysłem zastępcy – karty odkryte. Przechodzimy do II fazy walki o poziom oświaty w Olsztynie. Działania już od 2 stycznia. Okres przedświąteczny, święta i Nowy Rok – to czas na regenerację sił – zebranie energii do dalszego działania.

Trwa zbiórka podpisów pod uruchomieniem marszałka semu – by wyciągnął na tapetę sejmową ustawę o invitro. Podczas działań okazało się, że poziom wiedzy o sprawie jest niedostateczny – czas uruchomić środowiska medyczne w Olsztynie – czas by służba zdrowia zabrała głos w dyskusji. List do zbierania podpisów – dostępne na stronie Rady Miejskiej SLD

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.