uffffff….

Wczoraj odbył się maraton polityczny z moim udziałem. Zaistniały dwa ważne wydarzenia organizacyjne i polityczne. Oficjalnie na podstawie statutu SLD zainicjowany został długi proces przygotowań do tegorocznych wyborów parlamentarnych. Na Zarządzie omówiliśmy m.in. sytuację w organizacji miejskiej SLD, ustaliliśmy  harmonogram zachęcający koła partyjne do dyskusji na temat kandydatów, którzy zdaniem członków olsztyńskiego SLD mogliby wesprzeć własną pracą, inwencją i czynnym udziałem w wyborach listy kandydatów do parlamentu z ramienia SLD.

Członkowie Zarządu dostrzegają trwającą już „kampanię” wyborczą i nawet takie wydarzenie jak spis powszechny staje się przyczyną do klinczu między PO i PiS. Ustaliliśmy termin kolejnego zebrania Zarządu  jeszcze w kwietniu – a propozycja spotkania Rady Miejskiej SLD padła na 11/05/2011. Terminy doprecyzujemy w oparciu o kalendarz.

Do czasu kolejnego posiedzenia Zarządu odbędą się zebrania wszystkich kół SLD na terenie Olsztyna. Najbliższe terminy to piątek i wtorek – jako przewodniczący RM SLD jestem zaproszony na w/w posiedzenia.

Chwilę po zarządzie odbyło się blisko dwugodzinne spotkanie na którym zadziały się sprawy organizacyjne, przyjęliśmy w poczet członków koła Uniwersytet 9 nowych członków. Wprowadziliśmy nowy element, na spotkania chwila o sobie, jakąś wypowiedź czy na temat bieżącej sytuacji politycznej, spostrzeżenia członków. Nie wszystkie spotkania muszą opierać się na monologach władz statutowych :].

Członkowie koła Uniwersytet udzielili pierwszych rekomendacji dla kandydatów, którzy zdaniem członków mogliby pozytywnie zaistnieć w kampanii wyborczej. W dyskusji wyłoniliśmy pierwszych 6 kandydatów, którzy naszym zdaniem mogliby skutecznie powalczyć – rozpropagować idee lewicowe i przekonać mieszkańców regionu do udziału w jesiennych wyborach.  Omówiliśmy strategię informacyjną opartą na stronie Rady Miejskiej SLD – czekają nas zmiany i formy podawania treści i wygląd też w nieodległej przyszłości też się zmieni.

W kilku słowach zapraszając na 15/04/2011 o godzinie 15:00 do Kortowa [szczegóły już wkrótce] na wykład otwarty prof. Bogusława Liberadzkiego Europarlamentarzysty z ramienia SLD na temat podstaw prawnych budżetu UE – ciekawy temat choćby ze względu na propozycję zmian, i transpozycję dyrektyw UE – a dokładnie jej brak i skutki finansowe tej opieszałości dla naszego budżetu.

Krzysztof Kacprzycki

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.