Trudny wybór dla mieszkańca – trudniejszy dla miasta

No no, widzę ze w internecie burzliwa debata. Jedno pewne sytuacja się zmieniła. Nie wiem czemu jeszcze się nie znudziło o wszystko oskarżać SLD – powtarzane jak mantra – cóż do nie wszystkich trafiają argumenty.

Mamy kilka nowych scenariuszy – i pytań bez odpowiedzi 🙂

1. Czy będzie frekwencja w referendum, ja osobiście, oraz całe SLD będzie zachęcało do reprezentowania postaw obywatelskich i udziału w referendum.

2. Głosować ZA – czy przeciw ?? To pytanie wymaga szerszych rozważań. CJM – moim zdaniem źle sprawował rządy, (niepoważnie traktowanie organizacji pozarządowych, nieprzestrzeganie KPA, arogancja władzy) niestety o zastępcach obecnie sprawujących władzę nie mam lepszego zdania, przerośli nawet swojego mistrza.

3. Jak oddamy głos za odwołaniem Małkowskiego, to jest pytanie – kto będzie komisarzem – bo to jemu przyjdzie zarządzać miastem, opracować budżet, ruszyć inwestycje w mieście, uporządkować wydziały w ratuszu – teraz to zupełny bałagan
Pozostaną w tym przypadku radni – czy będą w stanie uchwalać właściwe prawo, współpracować dla dobra miasta (ja szczerze wątpię – teraz to im przychodzi z trudem)

4. Jak poprzemy CJM – będzie kworum – to pozbędziemy się radnych, ale zostanie niesmak, niedopowiedzenia, ale może uda się ocalić miasto, może pod widmem klęski własnej – radni uporządkują sprawy, może będą starali się wybielić – coś zacznie się w Olsztynie dziać.

5. Nie ma kworum – nadal mamy bagno, to będzie też znak, że mieszkańcom zależy na własnym ja, nie zależy za to na edukacji, na sporcie, na bezpieczeństwie – będzie to znak że Olsztyn ma gdzieś postawy obywatelskie.

Tak czy inaczej za to co się dzieje (a dokładnie za to że nic się nie dzieje) czerwona kartka dla całego Ratusza – jednych może załatwić sąd – drugich społeczeństwo.

Z ciekawością będę się przyglądał temu co w najbliższych dniach będzie się działo w mieście, to co będzie się działo w polityce – chyba przy współpracy z NGO zorganizuję debatę – by znaleźć odpowiedzi na postawione pytania.

Najbliższe dni przyniosą jeszcze szersze spektrum rozwiązań.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.