spowiedź

Jeden z internautów wrócił do tematu „SLD i Małkowski” podpisał się „zombi” czas zdementować pojawiające się „prawdy” na forach – czas na uzupełnienie wiedzy. Postawię kilka szybkich pytań i szybkich odpowiedzi, taki sposób prezentowania informacji będzie przejrzysty.

1. Czy C.J.Małkowski jest członkiem SLD – NIE

Słowo komentarza: Małkowski był członkiem SLD jeśli dobrze pamiętam do 2005 roku. W wyniku prowadzonej kampanii sprawozdawczo-wyborczej wewnątrz partii większość członków SLD krytycznie wypowiadała się odnośnie poczynań CJM. Działalność Prezydenta członkowie Sojuszu określili jako sprzeczną z programem SLD i negatywnie zaopiniowali prowadzoną politykę. Tydzień przed zjazdem Małkowski pewien przegranej w wewnątrzpartyjnej kampanii – rzucił legitymację członkowską i wyjechał do Watykanu. Po powrocie rozdał radnym różańce.

2. Czy SLD wspiera Małkowskiego – NIE

SLD nie wspiera Małkowskiego, od 2002 roku członkowie SLD wielokrotnie monitowali urząd Prezydenta Miasta Olsztyn – i CJM w sprawach kluczowych dla mieszkańców miasta. Warto tu wspomnieć rozbudowę Michelin (pod piękną nazwą Budowa Centrum Logistycznego rozbudowano część produkcyjną fabryki – niektórzy nazywają to drobnym przekłamaniem – ja uważam to za celowe działanie. Zakłady Michelin to firma dająca miejsca pracy w Olsztynie, a „po cichu” ich rozbudowa to działanie na szkodę miasta. W przypadku nazwania od samego początku rzeczy po imieniu – zapewne rozmowy z francuzami przyniosłyby więcej korzyści dla miasta). Sprawa obwodnicy – Małkowski nie zajął w tej sprawie czytelnego stanowiska – nie interesował CJM interes społeczny – interesowała Małkowskiego tylko budowa Obwodnicy. (którędy – bez znaczenia). Było jasne stanowisko co do prywatyzacji MPEC. Prezydent chciał prywatyzacji – SLD na proponowanych warunkach było przeciw.

3. Czy Małkowski był dobrym prezydentem – NIE

Patrząc na dokonania CJM – to za wiele czasu poświęcał na autopromocję a za mało na zarządzanie miastem. Ze względu na zaangażowanie Ratusza w kampanię wyborczą w 2007 roku nie mamy w Olsztynie jasno wytyczonych kierunków rozwoju, nie ma realnych długoterminowych planów, o planach zagospodarowanie przestrzennego nie wspominając.

4. Lepszy Małkowski czy Głażewski – jeden wszedł w skórę drugiego. PO Prezydenta zasłynął jako cenzor mediów (CJM był w swojej historii cenzorem). Jeden i drugi zabiegają o przychylność duchownych. TG i CJM nie mają pomysłu co z Olsztynem dalej będzie.

To tak w kilku zdaniach wyjaśnienie – jeśli będą pytania – śmiało postaram się do nich ustosunkować.

Jakie widzę najlepsze rozwiązanie – jeśli chodzi o miasto to Głażewski podaje się do dymisji – premier powołuje komisarza. Szybko i bez zbędnej zwłoki – na marnowanie czasu Olsztyna nie stać. Z mierności władzy w mieście korzystają Ostróda, Iława, Elbląg, Ełk – pieniądze są przyznawane na region – a Olsztyn w ich podziale nie uczestniczy.

Zapowiem kolejny temat – czy obiecnie rządząca Rada Miasta jest w stanie sprawnie zarządzać miastem ??

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.