sesja 30 kwietnia

image175/SLD/2014

Zapytanie w sprawie olsztyńskiego festiwalu, wielokrotnie mówiono o tym, że się odbędzie w budżecie zarezerwowaliśmy środki a nadal nic w tej sprawie nie wiadomo. Czy to przykład olsztyńskiego Yeti? Co w tej sprawie Panu Panie Prezydencie wiadomo?

 

 

176/SLD/2014

Kolejny raz staje na Sesji sprawa MOK – jako radni, osoby nadzorujące zasadność wydawania środków publicznych kolejny raz dowiadujemy się z mediów na co środki zostaną wydane. Nie mogliśmy się tego doprosić przy uchwalaniu budżetu, nie mogliśmy na komisji kultury – czy to Pana zdaniem dobry sposób na finansowanie kultury w Olsztynie?

174/SLD/2014

Sprawa kontroli nad udostępnianiem infrastruktury publicznej prywatnym przedsiębiorcom. Dzięki ustępstwom jakie miasto czyni wobec przedsiębiorców – umożliwienie transportu ziemi przez drogę z płyt, drogę łączącą Zacisze z Tęczowym Lasem, czy też umożliwienie wyjazdu/dojazdu na budowę ciężkich pojazdów przy Bartąskiej i wiele jeszcze innych przypadków. Przedsiębiorcy zarobią/zaoszczędzą dziesiątki tysięcy, setki tysięcy złotych na transporcie – a otwarte pytanie pozostaje w jakim stanie po zakończeniu inwestycji otrzymujemy infrastrukturę? Drogą z płyt nie da się przejść a jest/był to bardzo popularny trakt spacerowy mieszkańców Olsztyna. Ulica Bartąska zdobyła wiele nowych pęknięć i zapadnięć – przedsiębiorcy wykazują się brakiem odpowiedzialności za to co robią albo nadzór nad miejską infrastrukturą jest niedostateczny? Ciekaw jestem co Pan Prezydent w tej sprawie robi by chronić interes miasta i mieszkańców?

 

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.