rekomendacja

Poniedziałkowa dyskusja na posiedzeniu Rady Osiedla Generałów pozwoliła przyjąć wspólne stanowisko Rady – rekomendację. Dzisiejsze doniesienia o zrzucaniu odpowiedzialności za wywóz odapdów na wojewodów moim zdaniem są nieporozumieniem.

W wyniku wielotygodniowej dyskusji rekomendacja pozostaje jedna – naliczać opłaty od gospodarstwa domowego by ograniczyć pracochłonność i różnorodność wydawanych decyzji. Ta metoda pozwoli również wprowadzić, stać się jednym z instrumentów samorządowej polityki prorodzinnej.

Jednocześnie stwierdziliśmy, że konieczne jest uproszczenie naliczonych stawek – zaproponowane 26,82 zł za segrogowane i 39,46 złza zbiórkę „jak leci” może i uwiarygadniają szczegółowość wyliczenia – są socjotechniką ale niewiele mają wspólnego z merytorycznym działaniem z „obniiżką” z tytułu zmniejszania kosztów biurokratycznych.

Samo wydanie decyzji, obsługa doręczeń „zje” lwią część dochodu – nie mamy ratować sytuacji finansowej poczty tylko rozwiązać problem gospodarki odpadami.

Proponujemy zatem 25 zł za segregowane i 45 złotych za te zbierane bez segregacji. Jako konieczne uważamy również ujawnienie regulaminu gospodarki odpadami – samo naliczenie opłat problemu z odpadami nie rozwiąże.

dziś jeszcze można wyrazić opinię na ankieta.olsztyn.eu  ja rekomenduję z uwzględnieniem powyższego sposób naliczania opłat od gospodarstwa domowego. Pod tym osobiście się podpisuję.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.