przeplatanie się wątków

Wczoraj uczestniczyłem w spotkaniu Yacht Klubu Polskiego [jestem jego członkiem]. W trakcie dyskusji przedstawiłem kilka propozycji, ale nie to jest najważniejsze. Ze zdziwieniem wysłuchałem opowieści, jak to społeczników z Warmii i YKP pacyfikują instytucje podległe miastu. YKP chce ożywić jezioro nie tylko na samej tafli organizując szereg imprez żeglarskich ale również na lądzie wokół jeziora. Co ciekawsze aktywnie poszukujemy środków zewnętrznych by realizować ambitne plany. Miasto [nazwę tak ogólnie władze samorządowe – urzędników i władze z wyboru] zamiast podać pomocną dłoń by poprzez YKP i Warmię realizować potrzeby aktywności sportowej mieszkańców – podkłada kłody pod nogi i sypie piaskiem w oczy.

Zobowiązałem się pod kątem potrzeb aktywności sportowej [kajakarstwo, żeglarstwo, bojery itd] napisać opinię – głos w dyskusji na temat studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Ten dokument w słowach Dyrektora wydziału zrywa z mitem Olsztyn miastem turystyki. Działanie YKP przeczy zamysłowi – turystyka jest OK, turystyka nie tylko w rozumieniu importu osób spoza miasta – tu jest czas i miejsce by turystykę można było uprawiać na terenie miasta i okolic – Olsztyn ma dane przez naturę wszystko to co do aktywnego wypoczynku jest potrzebne. Czas to przekuć w rzeczywistość, a nie odwieszać wizje na kołek.

Realizując swój wniosek linkuję YKP Olsztyn :]

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.