Procedura wyłaniania kandydata

Jestem od 1999 roku członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej.  Jestem często pytany dlaczego wybór padł akurat na to ugrupowanie. Wszystkim odpowiadam, że SLD to jedyne ugrupowanie które jest mi bliskie światopogladowo, a zapisy statutu są zgodnie z moim życiowym motto: Pomagaj innym, bo z czasem i ty możesz znaleźć się w sytuacji w której czyjaś pomoc będzie nieodzowna.

Pada pytanie dlaczego warto być członkiem SLD?. SLD w Olsztynie to formacja polityczna, która w ostatnim czasie przeszła szereg reform i zmianę sposobu zarządzania. W wyniku trwającego od blisko dwóch lat procesu SLD to partia mobilna, aktywna i realizująca zapisy statutowe. W SLD nie ma miejsca na „układy”, nie ma „świętych krów” wszyscy jesteśmy równi wobec statutu, wyborców i członków naszej organizacji.

Dlaczego przyszły Prezydent powinien posiadać zaplecze polityczne, doświadczenie i wolę walki?. Prezydent miasta to osoba, która musi podejmować skuteczne działania by dbać o mieszkańców i miasto. Dlaczego taka akurat kolejnośc? – z bardzo prostej przyczyny – to miasto jest dla miaszkańców a nie odwrotnie!.

Przyszły Prezydent musi reprezentować nie „układy” a wyborców. Ważne decyzje dla maista muszą być akceptowane przez mieszkańców. To wynika wprost z moelu społeczeństwa obywatelskiego. Przezydent musi porowadzić dialog ze społeczeństwem nie tylko w trakcie kampanii wyborczej ale przede wszystkim w okresie sprawowania władzy w imieniu mieszkańców miasta – wyborców.

Partia polityczna, zaplecze prezydenta to dodatkowy organ kontrolny, który nadzoruje działalność prezydenta i pilnuje by ten sumiennie wypełniał swoją rolę.

Wracając do procedur.

Z chwilą ogłoszenia wyników referendum, w strukturach Sojuszu rozpoczęła się dyskusja nad kondydatem na Prezydenta Olsztyna. W wyniku spotkań i wewnątrz partyjnej dyskusji do Zarządu RM SLD wpływały rekomendacje kandydata, rekomendacje wpływały również z organizacji pozarządowych i grup społecznych.

Rekomendację od członków organizacji i mieszkańców otrzymał Krzysztof Kacprzycki – rekomendacja ta został przedstawiona członkom Rady Miejskiej SLD w Olsztynie 22/12/2008 – zgodnie ze statutem kandydatura została przekazana do akceptacji Radzie Wojewódzkiej i Radzie Krajowej SLD.

Na Radzie Wojewódzkiej SLD 10/01/2009 roku zaostałem zaakceptowany – uzyskałem wsprarcie organizacji Wojewódzkiej.

Doceniono moje zaangarzowanie nie tylko polityczne, ale szczególnie doceniono moje osiagnięcia społeczne i działalność na rzecz mieszkańców miasta – działanie w zgodzie ze statutem i Kartą Zasad Etycznych SLD.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.