prawicowy klincz, a Ty obywatelu ……… jak jesteś chory to za tych prawicowych rządów pozostaje Ci tylko się modlić

kacprzycki-faceOstatnie dni w mediach, to głównie doniesienia o tym, że dwóch Panów bawiących się w politykę chciałoby się spotkać i podyskutować. Obaj deklarują że chcą porozmawiać – wytypowali służbę zdrowia, która ma swoje miejsce w Konstytucji:

Art. 68. Prawo do ochrony zdrowia

  •  1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.
  • 2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.
  • 3. Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.
  • 4. Władze publiczne są obowiązane do zwalczania chorób epidemicznych i zapobiegania negatywnym dla zdrowia skutkom degradacji środowiska.
  • 5. Władze publiczne popierają rozwój kultury fizycznej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży

Sprawa może dla PO i PiS wydaje się zabawna, ale dla Nas pacjentów – Polaków jet wyrazem nieodpowiedzialności i brakiem pomysłu na to, jak krajem rządzić. Nie czas Panie Tusk dyskutować o tym, co w służbie zdrowia się dzieje – tylko przypominam, że rządzi Pan wraz z PO już 7 rok i jeśli Pan nie wpadł wraz z zapleczem politycznym, co można zrobić by poprawić wydolność służby zdrowia – to tym bardziej nie dowie się Pan tego w politycznej dyskusji z prezesem PiS (sądzę, że eksperci PiS z Torunia, też do tej dyskusji nic nie wniosą!)

Teraz kieruję apel do Kierownictwa SLD wszystkich szczebli, kieruję słowa na ręce Sekretarza RW SLD w Olsztynie – Marcina Kulaska, Przewodniczącego RW SLD – Władysława Mańkuta oraz do Was Kolego Sekretarzu Generalny – Krzysztofie Gawkowski, a szczególnie słowa kieruję na ręce Kolegi Przewodniczącego Rady Krajowej SLD – Leszka Millera.

Koledzy rozmowa o gotowości do rozmowy nic Nam nie przyniesie – zwracam się zatem z prośbą, skoro PiS i PO rozpaczliwie szukają natchnienia, szukają pomysłu co z tą Polską trzeba zrobić – o przedstawienie programu, który doprowadzi do wydolności służbę zdrowia – służbę zdrowia, która po rządach PiS a później PO+PSL jest w stanie przedzawałowym!

Mam nadzieję, że przystępnie zaprezentowany program w którym zaczynając od profilaktyki zdrowotnej poprzez dostępność choćby przykładowych badań ginekologicznych będzie zrozumiały również dla Panów Donalda T. i Jarosława K.

Rozmowa nie pomoże ludziom chorym – co z tego, że poprawiliśmy diagnozę, skoro na leczenie trzeba czekać w kolejce – najlepiej pokazuje sytuację anegdota – dlaczego Justyna Kowalczyk pojechała na IO ze złamaną nogą? – bo w Polsce na wizytę u ortopedy zapisana była na 26 września!

W oczekiwaniu na szybkie opublikowanie programu dla służby zdrowia – oraz zwołanie stosownego spotkania celem przedstawienia najważniejszych założeń jeszcze przed 3 marca pozostaję do dyspozycji. Nikt nie oczekuje magicznej różdżki – tylko realnego wieloletniego planu poprawy wydolności i dostępności polskiej służby zdrowia. Czas pokazać, że profilaktyka w służbie zdrowia przyniesie wymierne efekty a statystyki o zdiagnozowanej otyłości u 30% dzieci powinny zapalić ostrzegawcze światło! Jeśli potrwają dłużej nieodpowiedzialne rządy prawicy, bezduszne liczenie kasy i dalsze lekceważenie potrzebujących pomocy – to przepadniemy w demograficznej pułapce!

 Z poważaniem, pozostaję do dyspozycji

Wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Rodziny

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.