pokłosie dyskusji na komisji w sprawie ruchu jednostek pływających na jez. Krzywym

W nawiązaniu do dzisiejszej dyskusji na Komisji Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rozwoju Miasta w punkcie dotyczącym projektu uchwały uchylającej uchwałę w sprawie wprowadzenia zakazów używania jednostek pływających o napędzie spalinowym na części jeziora Ukiel zwracam się do Pana Prezydenta o osobiste podjęcie działań mających na celu wyegzekwowanie istniejących przepisów obowiązujących na akwenach wodnych.

Pomocne w sprawie może być ustawienie boi jednoznacznie oznaczających odległość – by odpowiednie służby porządkowe jak i użytkownicy wody mogli ją bezspornie określić.

Proszę również o priorytetowe zajęcie się sprawą, by jeszcze w tym sezonie zagwarantować odpowiedni poziom bezpieczeństwa na olsztyńskich akwenach.

Wierzę, że osobiste zaangażowanie Pana Prezydenta pozwoli dokonać niezbędnych uzgodnień zarówno z podmiotami odpowiedzialnymi za kąpieliska zorganizowane i prowizoryczne, przystanie, porty oraz wypożyczalnie sprzętu pływającego.

Liczę również na to, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo będą restrykcyjnie przestrzegać tych przepisów, a wysokość maksymalnej kary i jej nieuchronność pozwoli na sfinansowanie daleko idących działań prewencyjnych.

 

Sprawa budząca wiele kontrowersji, ale przepyachanki urzędnicze, prawnicze nie mogą wpływać na obniżenie bezpieczeństwa zarówno turystów jak i mieszkańców miasta korzystających z uroków największego jeziora na terenie naszego miasta.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.