Odpowiedzialność urzędnika

Z wielkim zdziwieniem oglądałem wypowiedź Pani Dyrektor wydziału oświaty Urzędu Miasta. Stwierdzenie, że połączenie szkół zwiększy bezpieczeństwo wprowadziło mnie wprost w osłupienie. W tym miejscu przypomniało mi się pytanie Redaktora portalu Olsztyn24.com – czy uważam, że pracownicy wydziału oświaty są niekompetentni?. Odpowiedź sama się w związku z materiałem filmowym ciśnie, niestety nie znając całej wypowiedzi urzędniczki – trochę wytonuję – Pani Dyrektor najdelikatniej to ujmując nie jest dobrze poinformowana. Warto tu przytoczyć kilka opracowań dotyczących aspektów bezpieczeństwa w szkołach.

Ciekawym jest też odniesienie tej wypowiedzi do spotkań mających zwalczyć przemoc w szkołach. By nie tylko pisać zwracam się z zapytaniem o udzielenie informacji publicznej – ile jest wykrytych przypadków przemocy w szkołach – z podziałem na szkoły i ilość uczniów w szkołach ogółem z podziałem na wiek.

Co mnie jedynie cieszy w związku z tym materiałem to fakt przekazania informacji o tym, że w tej sprawie będą prowadzone konsultacje społeczne. By ten proces przyśpieszyć wystąpiłem do prezydenta z prośbą  o udostępnienie wzoru listy do zbierania podpisów.

Poprzeczka zachowań obywatelskich w Olsztynie musi poszybować wysoko.

Nikt nie pokazuje perspektywy działania placówek za 5-10 lat. Jak będzie spadek liczby uczniów to sprawa jasna – szkoła 34 będzie chciała się utrzymać – zatem zamknie mniejsze placówki! pod płaszczykiem oszczędności. Takie to działania chce się pod płąszczykiem reformy przeprowadzić. Ja nie mam danych potwierdzonych – apeluję zatem do osób będących w ich posiadaniu o podanie podmiotów zainteresowanych nabyciem (przejęciem) budynków nalężących do placówek 32 i 33. E-mail krzysztof@kacprzycki.pl – gwarantuję anonimowość.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.