miasto samobójców

Dziś odbywa się nadzwyczajna sesja Rady Miasta – prawo miejscowe, regulamin rady wymaga zmian!. Zmiany są potrzebne by udział społeczeństwa w rządzeniu miastem był większy, by udział społeczeństwa w stanowieniu prawa był odpowiedni. Dziś zamiast skorzystać z okazji i zmienić monopol w Olsztynie – rządzący przygotowali „pudrowanie” uchwały Nr LVIII77306 Rady Miasta Olsztyn z dnia 29 marca 2006 roku w sprawie ustalenia szczegółowych zasad utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy. Zamiast w związku z decyzją UOKiK podnieść rękawicę postanowiono /tradycyjnie/ spuścić zasłonę milczenia i nie wyciągać trupa z szafy. Dlaczego takie manewry odbywają się na sesji, która nie przewiduje przedstawienia wniosków mieszkańców?, dlaczego znów zmieniamy nazwy, dokładamy stołki zamiast zmierzyć się z problemem?.

W tym miejscu przypominam tylko rajcom, że jesień będzie dla nich okrutna, czas ukrócić drenowanie naszych kieszeni. Od 2007 roku każdy rok w gospodarce odpadami, to rok stracony – to blisko 20 milionów rocznie pieniędzy mieszkańców miasta, które bezpowrotnie trafiają do śmieci!.

Jesteśmy zakładnikami oportunizmu radnych, odporności na zaspokajanie potrzeb społecznych. Jesień przyniesie szczepionkę!. Mam jeszcze nadzieję, że czując zbliżające się wybory radni zrobicie coś co należy i wprowadzicie zmiany zgodnie z zaleceniem UOKiK!.

Wiem, że wielu z Was zagląda na ten blog = zacznijcie myśleć!

Jakie zmiany muszą zaistnieć w radzie po wyborach.

1. Umożliwienie składania wniosków przez mieszkańców na każdej sesji!.

2. Realna kontrola pracy spółek miejskich, ratusza, jednostek pomocniczych przez komisję rewizyjną – ta obecna jest komisja rewizyjną tylko z nazwy.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.