kto rządzi w Olsztynie?

 Tuż przed weekendem i dzisiejsze doniesienia olsztyńskiego portalu Olsztyn.gazeta.pl zmuszają do postawienia tego pytania. Kto rządzi w Olsztynie? Nie dalej jak w zeszłym tygodniu otrzymałem datowaną na 21/11/2011 roku odpowiedź Prezydenta miasta. W żaden sposób nie mogę się doczytać informacji, choćby napisanej małym druczkiem, że rozważa się ustawienie świateł na skrzyżowaniu Bartąska – Wilczyńskiego – Kutrzeby. Prezydent podpisując się z funkcji potwierdził konieczność rozwiązania tego problemu. Rządzi Prezydent czy drogowcy, a może to wszystko jest za zgodą Prezydenta skoro tak długo dotychczasowy stan rzeczy toleruje?

Z pełną odpowiedzialnością stawiałem pytanie na sesji Rady Miasta już 26 stycznia 2011 roku wskazując na niewystarczające rozwiązanie w tym miejscu. Kolejny raz powtórzyłem sprawę 11 października 2011r. Tym trudniej było mi uwierzyć w informację prasową. Pozostaje mi powątpiewać odrobinę podejrzewając dziennikarza o drobny błąd przecież to skrzyżowanie znajduje się na Os. Generałów a nie na Jarotach. Cóż pomyłka się zdarzyła.

Gromadzą się ciemne chmury nad MZDiM a widać z informacji prasowych, że nawet powołanie Rzecznika w tej instytucji nie zmieniło sposobu odbierania błędnych decyzji, cóż rzecznik to nie cudotwórca – tylko rzecznik.

Wszyscy wiedzą, że to skrzyżowanie wraz z budową ul. Bukowskiego straci na znaczeniu, a wrzucanie 350 tys tylko po to, by postawić światła, na których będziemy stać to stanowczo za duża, rozrzutność na którą nas nie stać w dobie kryzysu.

Jako przejściowe rozwiązanie proponowałem ustawienie oznakowania nakaz skrętu w prawo na wyjazdach zarówno z Kutrzeby jak i z Bartąskiej. Koszt niewielki a znacząco poprawi drożność tego skrzyżowania. Poprawi również bezpieczeństwo – ale do formułowania takich pomysłów brakuje odwagi, odwaga jest tylko do świateł. Do wydawania ogromnych sum pieniędzy, których w budżecie miasta przecież tak brakuje.

Jutro najprawdopodobniej rozpęta się burza bo dziś otrzymałem informację, że negatywne emocje nagromadziły się również w okolicach Lasu Miejskiego i Jeziora Długiego – odbywały się rokowania rowerzystów, społeczników i Rad Osiedli z Prezydentem – wynegocjowano rozwiązania -a relacja jaką mi dziś przedstawiono to pogwałcenie przez MZDiM ustaleń Prezydenta. Czy Prezydent nadal będzie tolerował takie wybryki ? Nie mam pojęcia, ale dołożę starań by taką deklarację z ust Prezydenta uzyskać. Jutro 7:00 rozpoczyna się akcja społeczników jako zaproszony planuję się tam pojawić.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.