kampania Prezydencka

Obserwuję przygotowania do zbliżającej się nieubłaganie kampanii Prezydenckiej w mieście i istniejący stan rzeczy najzwyczajniej w świecie mi nie odpowiada.
Pojawia się w prasie kiermasz nazwisk, taki system działania mi osobiście nie odpowiada. Dlaczego? w kilku zdaniach postaram się wyjaśnić i obrazowo wyjaśnić.

Moim zdaniem głosowanie na „twarz” a nie na program – to kupowanie opakowania bez zawartości. Wiem, że tak ostatnim czasem nie tylko w Olsztynie wygląda proces doboru kandydatów na listy 🙁 – sprzedać opakowanie – zawartości nikt nie sprawdzi!!

Co stawiam sobie jako szefowi SLD w Olsztynie – kontynuację dyskusji jaką zaczęliśmy w trakcie prowadzenia kampanii referendalnej. Będziemy starać się w trakcie prowadzonej kampanii prezentować nasze pomysły, pomysły które mają polepszyć warunki życia MIESZKAŃCOM miasta.

Czas postawić sprawę jasno i klarownie – w Olsztynie najważniejsi są mieszkańcy. To my mieszkający w mieście nadajemy kształt naszemu miastu, to nasze podatki stanowią o budżecie miasta!!

Ta kadencja Prezydenta – będzie najtrudniejszą ze wszystkich!! To tylko 2 lata na to by wydobyć miasto z zapaści i odzyskać zaufanie mieszkańców do szeroko pojętego Ratusza!! Czas zakończyć okres ignorancji władzy, czas zacząć reagować na potrzeby mieszkańców i na potrzeby miasta – żaden polityk nie może mieć monopolu na pomysły i monopolu na rację i pewność że jest się The Best!!

Okres ostatnich lat ubezwłasnowolnił społeczeństwo miasta, JCM i TG dali mieszkańcom wyraźnie odczuć – że nie liczą się z naszym zdaniem, nie liczą się z naszymi pomysłami – i nawet jeśli popełniają błędy – to społeczeństwo zwracając im uwagę i tak nie ma racji. Czas odbudować zaangażowanie lokalnych społeczności w to co się dzieje w naszym mieście – ktoś kiedyś mądrze powiedział – co dwie głowy to nie jedna. Czas przestać ignorować organizacje pozarządowe – to właśnie w nich są pasjonaci, społecznicy, którzy dla innych poświęcają swój czas, działają z zapałem.

Podsumowując – SLD konsultuje obecnie program, główne założenia już niebawem zostaną upublicznione. Teraz zbieramy siły, zachęcam wszystkich młodych ludzi, którzy trafią na mojego bloga – by się wypowiedzieli jak chcą by w najbliższym czasie wyglądał NASZ OLSZTYN, teraz podejmowane działania będą rzutowały na nasze życie najwcześniej za 5 lat. Czas brać kasę z UE i ją wydawać, czas wykorzystać szansę jaką dało wejście Polski do UE również dla Olsztyna.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.