interpelacje z wrześniowej Sesji – cz 2

200/SLD/2014-mapa drogowa po uchyleniu MPZP dla terenu pomiędzy Nagórkami a Jarotami,

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta próbowałem rozpocząć dyskusję, by wypracować rozwiązanie, które pozwoli zabezpieczyć interesy mieszkańców i miasta. Niestety ani Radni, ani Prezydent nie byli skłonni pochylić się nad sprawą. Sprawa tym dziwniejsza, że Urząd otrzymał pismo od Wojewody z zastrzeżeniami, a dotychczasowa praktyka współpracy z organem nadzoru ewidentnie pokazuje jak to może wyglądać. Tym dziwniejsza to sytuacja, kiedy szeregowy radny może dotrzeć do wiarygodnych informacji, a przedstawiciele koalicji nie potrafią? Mam nadzieję, że nie jest to kwestia niechęci do trudnej sprawy jakim jest ten plan!

Nie mogłem poruszyć tematu również w interpelacjach, ani w sprawach różnych gdyż Pan Prezydent nie pojawił się po upublicznieniu decyzji wojewody na sesji.

Proszę zatem o przekazanie zarówno pytań jak i odpowiedzi na pisma, które były wymieniane w ramach korespondencji w sprawie uchwalenia MPZP po głosowaniu na sesji Rady Miasta.

Proszę o przedstawienie mapy drogowej, możliwych scenariuszy wyjścia z obecnej sytuacji kryzysowej – za taką należy uważać uchylenie MPZP w sytuacji, gdzie na terenie objętym planem miała być realizowana część inwestycji z projektu tramwajowego! Ta decyzja ma wpływ również na dalsze działania inwestora chcącego wybudować CH – co w związku z tym jest możliwe – czy urząd wyda decyzję na budowę Reala Bis z betonplacem?

Obecna sytuacja ważna jest również w świetle decyzji Prezydenta o przesunięciu konsultacji, o które wystąpiła Rada Osiedla Generałów! Czy nie warto zrewidować swojej decyzji i wpisać tej dyskusji w konsultacje!

199/SLD/2014– niebezpieczne przejścia przy szkołach – okresowo straż miejska i przeprowadzacze przez jezdnię!

Mieszkańcy miasta kolejny raz zwrócili się do mnie z prośbą o zajęcie się sprawą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w okolicach szkół – na podstawie sytuacji przy szkole nr 34, przejście przez ul. Krasickiego.

Po przeprowadzeniu wizji lokalnej, potwierdziło się zgłoszenie – zdarzają się przypadki wyprzedzania na pasach, a kierowcy boją się przepuszczać pieszych na pasach, by nie doprowadzić do tragedii! Konieczne jest podjęcie natychmiastowych działań by zapobiec tragedii. Jesienne warunki – pogorszona widoczność mogą wyraźnie wpłynąć na zwiększenie zagrożenia. Sprawę osobiście zgłaszałem Straży Miejskiej celem zapewnienia doraźnej poprawy bezpieczeństwa – konieczne jest wypracowanie kompleksowego rozwiązania, które zapewni bezpieczne korzystanie przez najmniejszych uczestników ruchu z komunikacji publicznej – dotarcie do przystanku MPK przez

ruchliwą drogę.

Proszę o priorytetowe potraktowanie zgłoszenia.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.