interpelacje z grudnia 2014

02/SLD/2014- informacja na temat stanu wód powierzchniowych w Olsztynie W związku z informacjami o zanieczyszczeniu jeziora Żbik, oraz zmianami infrastrukturalnymi w otoczeniu Olsztyńskich jezior, w tym pracami wpływającymi na ograniczenie zlewni jezior zwracam się z prośbą o udostępnienie danych dotyczących badań stanu wód zbiorników i cieków wodnych w Olsztynie. Zabudowa części jeziora Długiego, Ukiel i innych zmieniło ukształtowanie brzegów zbiorników wpływając na zlewnię – zmniejszenie ilości wód wpływających do jeziora. Czy miasto monitoruje stan wód na terenie gminy?

 

03/SLD/2014 – w sprawie wyboru firmy mającej opracować projekt przebudowy stadionu miejskiego, rozpoczętej procedury przetargowej – proszę o informacje w tej sprawie. Mieszkańcy zgłaszają obawy co do doświadczenia jednej z firm, która złożyła ofertę na wykonanie zadania.

 

04/SLD/2014 – w sprawie dobudowy chodnika w wzdłuż ul. Boenigka – na drugiej stronie ulicy. Mieszkańcy zgłosili sprawę, proszę o wyjaśnienie co spowodowało, że brak tej części

 

05/SLD/2014 – w sprawie wyników kontroli kolektora ściekowego zapowiadanej przez WFOŚ oraz wyników kontroli wykonanej przez instytucje UM. Proszę o udostępnieni wyników kontroli i wyciągniętych wniosków, zaleceń pokontrolnych.

 

06/SLD/2014 – proszę o odpowiedź na pytanie ile wpłaciły za zajęcie pasa drogowego komitety wyborcze i jakie, ile w tym czasie za zajęcie pasa drogowego za zapłaciły poza komitetami za ogłoszenia wyborcze osoby prywatne. Jak wygląda postępowanie za bezumowne wywieszanie ogłoszeń – kłusownictwo, okradanie miasta.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.