interpelacja w sprawie nielegalnych składowisk odpadów niebezpiecznych

Pokłosie sobotniej akcji i dzisiejszej dyskusji na Komisji Gospodarki Komunalnej:

Szanowny Panie Przewodniczący!

Pan
Jan Tandyrak
Przewodniczący
Rady Miasta

Przekazuję na Pana ręce interpelację w sprawie nielegalnych składowisk/wysypisk odpadów niebezpiecznych na terenie miasta.

108/2012/SLD
Sprawa: Nielegalne składowiska odpadów niebezpiecznych i wysypiska śmieci.

 

Pan
Piotr Grzymowicz
Prezydent Olsztyna

Szanowny Panie Prezydencie!

Jesteśmy na półmetku okresu przejściowego w systemie gospodarowania odpadami nie tylko na terenie gminy ale i całego kraju. W samorządowej pracy dokładam wszelkich starań by poprawić istniejącą sytuację składając szereg zapytań i interpelacji. Niestety część z nich nie znajduje podatnego gruntu i mimo merytorycznych propozycji, udziału od wielu lat w szerokiej dyskusji w tym zakresie (warto tu przypomnieć, że byłem współorganizatorem z ramienia Stowarzyszenia Zacisze pierwszej dyskusji o gospodarce odpadami komunalnymi już 28 czerwca 2007r, a późniejsze zaangażowanie i chociażby decyzje UOKiK, udział w publicznej dyskusji, konferencje na Uniwersytecie dowiodły, że sytuacja w gospodarce odpadami nie przedstawia się najlepiej)

W trakcie sobotniej akcji społecznej (15 września 2012r) zostało odkryte nielegalne składowisko odpadów, w tym odpadów niebezpiecznych – podaję współrzędne szerokość geograficzna 53.81610264535993, długość geograficzna 20.522624384611845. Wiem, że Pan Prezydent w tym miejscu był (lipiec 2012) i dostrzegł problem zaśmiecenia – do dziś w tej sprawie nic się nie zmieniło. W trakcie społecznej akcji nie mogliśmy podjąć się usunięcia odpadów niebezpiecznych jakim jest azbest ze względu na brak odpowiednich uprawnień jak i ograniczone środki finansowe.

Zwracam się zatem do Pana Prezydenta z zapytaniem kiedy ten znany problem zostanie rozwiązany? Czy dysponujemy wiedzą ile podobnych dzikich wysypisk znajduje się na terenie miasta? Jaki jest program, harmonogram doprowadzenia przestrzeni publicznej do należytego stanu? Może warto przy kolejnych zmianach budżetu środki wpływające z kar za zaśmiecanie w części przeznaczyć na likwidację wskazanych w interpelacji miejsc i mu podobnych?

Z poważaniem
Radny Olsztyna
-/Krzysztof Kacprzycki/-
Sojusz Lewicy Demokratycznej

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.