edukacja padła łupem koalicji

Dziś podczas sesji Rady Miasta łupem rządzącej koalicji padła edukacja. Wniosek o zmianę obwodów szkół i utworzenie nowego gimnazjum został ujmę to najdelikatniej z możliwych sposobów rozjechany. Jedak merytoryczne pytania, wątpliwości nie były wystarczającym powodem by odsunąć decyzję w czasie, przenieść na późniejszy termin rozstrzygnięcie. Zadane było kilkadziesiąt pytań, zakończono dyskusję mimo braku merytorycznego ustosunkowania się do tematu. Przegłosowano głosami klubów Radnych Platformy Obywatelskiej i popieranego przez PSL klubu Prezydenta Grzymowicza.

Wprowadzono dyscyplinę klubową i nawet merytoryczne argumenty, nie by odrzucić projekt, ale by odbyła się merytoryczna dyskusja i podjąć świadomą nie wystarczyły. Wodzowie kazali, żołnierze wykonali rozkaz?.

Polityczna odpowiedzialność za marnotrawienie pieniędzy, robienie z Olsztyna przedskoczka w propozycjach zmian, które może będą w oświacie spada imiennie na Radnych wybranych z PO i list Prezydenta Grzymowicza.

Złożyłem formalny wniosek o udzielenie pisemnej odpowiedzi na pytania jakie w dyskusji padły a na jakie nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Większość w Radzie Miasta daje możliwość rządzenia ale to w rękach opozycji jest funkcja kontrolna z której w tym przypadku nie tylko, że można ale wręcz trzeba korzystać.

Dziś to właśnie padły ofiarą układu sił w Radzie konsultacje społecznie, które mimo inicjatywy rodziców zostały wrzucone w śmietnik?. Wniosek był ale co z tego? Czyżby mało kogo to obchodziło. W rozmowach dotyczących dzisiejszych wydarzeń zaczyna się pokazywać II dno sprawy, interesy. Mam nadzieję, że postawione pytania uzyskają odpowiedź i te odpowiedzi pokażą prawdę i pozwolą wyciągnąć polityczne konsekwencje.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.