Drogowa karuzela

Dziś korzystając z ostatnich godzin 8 marca wszystkim przedstawicielkom płci pięknej składam najlepsze życzenia w tym radosnym i szczególnym dniu.

Dzisiejszy dzień to również pokłosie wczorajszego dyżuru w Radzie Osiedla. Trafiła do mnie Pani Barbara, która otrzymała mandat od Straży Miejskiej w związku z nieprzestrzeganiem zapisów prawa miejscowego – uchwały RM z 25 stycznia 2006 roku w sprawie obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe i gospodarskie na terenie miasta Olsztyn. Dotychczas podejmowane działania przez stróżów prawa nie przynosiły efektu. Może zaostrzenie działań prewencyjnych zakończy koszmar placków na chodnikach wiadomego pochodzenia. Mam nadzieję, że te działanie skłonią właścicieli czworonogów do wsparcia inicjatywy Rady Osiedla – budowy arboretum w którym bezpiecznie będą mogły się pupile bawić z właścicielami. Rozmowa telefoniczna z Komendantem Straży Miejskiej rozwiała moje wątpliwości. Czekam na oficjalną odpowiedź i wynik prowadzonej akcji.

Dziś będąc przejazdem w Ostródzie spostrzegłem Panów w kamizelkach dzielnie poczynali sobie z drzewami. Po ich działaniu zostawały kikuty – niektórzy nazywają to ogławianiem – dla mnie to najdelikatniej pomyłka – interweniowałem u Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody – jutro ponowię telefon będzie Pan wyspecjalizowany w tej materii.

Dziś echem odbiła się też interwencja w sprawie uszkodzeń powstałych na ul. Kleeberga i Kutrzeby w związku z budową przedszkola na osiedlu. Artykuł w internetowym wydaniu Gazety Wyborczej dostępny pod tym linkiem. Już jutro postaram się zamieścić wszystkie odpowiedzi na interpelacje jakie składałem i otrzymałem od Prezydenta. Uporządkowanie spraw i doprowadzenie ich do finału uważam za konieczność.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.