Destabilizacja pracy w Radzie Miasta

Destabilizacja pracy w Radzie Miasta

Trzeba poszukać odpowiedzi komu zależy na destabilizacji pracy w Radzie Miasta w Olsztynie? To co mnie osobiście dotknęło – sprawy sądowe co tydzień, poszukiwania adwokata – to czas, środki i uwaga jakie musiałem poświęcić by opanować choć w podstawowym zakresie całą sprawę! Niestety nawet mój dzień ma tylko 24 godziny, dodatkowe zajęcia bardzo odcisnęły się na planach.

Natłok nowych zadań wynikających z procesu sądowego doprowadził do zupełnej destabilizacji pracy!

Moja czujność w związku z tym musi zostać zwiększona, zwłaszcza po publikacjach medialnych, że kolejni radni też mają problemy! Procesem destabilizacji jest objęte już w sumie 7 osób.

Niepokój tym większy, że stoimy u progu bardzo ważnych decyzji w mieście, decyzji, które na lata zadecydują o życiu w Olsztynie! O kosztach jakie będzie ponosić miasto, o kosztach jakie będą ponosić w Olsztynie mieszkańcy!

Atmosfera w radzie nie tylko, że jest napięta – jest wręcz niesłużąca pracy! Opublikowane słowa radnego PiS, że nie ma w radzie koleżanek i kolegów – dopełniają czary! Można się spodziewać, że zamiast oczekiwanej merytorycznej (czasem trudnej i wymagającej) ale dyskusji – będziemy obserwatorami, uczestnikami pyskówki?! Para będzie szła w gwizdek, a decyzje zamiast podejmowane w atmosferze konsensusu będą podejmowane z pobudek emocjonalnych a nie merytorycznych!? Jeśli nie nadejdzie otrzeźwienie, oczyszczenie atmosfery – będziemy mieli bardzo zły czas dla miasta, bardzo zły czas dla samorządności w Olsztynie.

PiS w mąceniu – eskalowaniu konfliktu, budowaniu podejrzliwości chce odcinać kupony przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi! PiS żywi się konfliktem! PiS dąży do konfliktu! Uważam, że trzeba sprawę zamieszkania wyjaśnić, ale są do tego odpowiednie służby, procedury, które powinny zadziałać – temat zamieszkania radnych nie powinien dominować życia rady! Nie po to radni są powoływani by zajmować się sami sobą! Kropka! Mamy ważniejsze sprawy!

Te sprawy to:

· Decyzja o sposobie zagospodarowania odpadów komunalnych, finalizacja projektu ZGOK – pozostawiamy go w tym kształcie czy dokonujemy koniecznych korekt!?
· Decyzja o budowie nowego źródła ciepła z zagospodarowaniem części strumienia odpadów!
· Rewolucja w komunikacji w mieście – czy tylko pudrowanie!?
· Zakończenie projektu tramwajowego!
· Zakończenie zagospodarowania brzegów jeziora Ukiel!
· Rozpoczęte plany miejscowego zagospodarowania!
· Zmiana studium gminy! (decyzja o strategicznym znaczeniu na lata)
· Jak podejść do tego, co wytworzy obwodnica Olsztyna?!
· Współpraca z gminami w ramach ZGOK (wrze), współpraca w ramach ZIT!

Kto zyskuje na rozgrywkach w radzie? Kto zyskuje na osłabianiu rady?! Jedno jest pewne mogą stracić na tym mieszkańcy! Liczę na rozsądek i większą uwagę radnych – bo na tym całym zamieszaniu tracą znów wizerunkowo radni i cała Rada Miasta!

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.