ciekawostki dnia

Dziś zmieniłem cyferki w dacie urodzin, za wszystkie złożone życzenia jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Ze spraw ważnych jakie mnie dziś zajmowały,  zachęciły do przemyśleń – to art w Gazecie Wyborczej traktujący o Młodzieżowej Radzie Miasta. Zdziwiło mnie zwłaszcza stwierdzenie „tuzów” obecnie urzędującej Rady Miasta. Wypowiedzi tym ciekawsze, że krytykujące chęć działania, chęć wychodzącą z przybudówek politycznych, które reprezentują zarówno Pan Dąbkowski [PO] i Nałęcz [obóz prezydencki PSL].

W czarnych barwach widzę, przyszłość elit politycznych wywodzących się z tych ugrupowań. Jeśli dorośli politycy otwarcie mówią o tym, że nie są w stanie wychować swoich następców, właściwie ukształtować postawy przyszłych samorządowców to sugeruję by Panowie pomyśleli o politycznej emeryturze.

To od obecnie działających na scenie politycznej Olsztyna zależy jak przyszłość i jakość polityki w stolicy województwa i regionie będzie wyglądać. Jeśli ktoś pisze, że młodzieżowa Rada Miasta niewiele może, to nie orientuje się w możliwościach jakie daje prawo miejscowe, o możliwościach jakie stwarza własne zaplecze polityczne. Jeśli stare karpie będą zjadały narybek, to po pewnym czasie ich żywot się skończy, a w stawie będzie miejsce na nowy narybek. Czego sobie i internautom życzę.

Facebooktwitterlinkedinrssyoutubeby feather
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.